Skip to content Skip to footer

Czym jest pakowanie usługowe?

Pakowanie usługowe to propozycja firm zajmujących się na co dzień realizowaniem zleceń dla innych przedsiębiorstw wypuszczających swoje wytwory na rynek gospodarczy. Tego typu rozwiązanie, jak usługowe pakowanie jest niezwykle wygodne, dlatego też chętnych na takie usługi nigdy nie brakuje. Nawiązanie stałej współpracy z firmami usługowymi zajmującymi się pakowaniem różnego typu artykułów, z różnych branż jest niezwykle ważne, szczególnie dla większych korporacji.

Usługi pakowania to wybór, który znajduje ogromne grono zwolenników na całym świecie. Z takich propozycji współpracy korzysta mnóstwo znanych marek na rynku. Pakowanie usługowe odbywa się za pomocą specjalistycznych maszyn. Można wyróżnić branżę spożywczą, farmaceutyczną, elektroniczną, przemysłową, chemiczną, która korzysta z pakowania u firm zewnętrznych. Opakowania są bardzo różne, a każde z nich jest wybierane przez zleceniodawcę. Można wyróżnić pośród wykorzystywanych opakowań i okazji, jaką jest usługowe pakowanie produktów sypkich, stałych, płynnych czy półpłynnych, opakowania takie jak:
– saszetki,
– torebki stojące z fałda boczną,
– torebki płaskie,
– doypaki z korkami,
– zwykłe doypaki,
– sticki małe i duże,
– pudełka kartonowe,
– słoiczki,
– puszki.

Jakie konkretnie produkty są pakowane w wymienione powyżej opakowania?

Przede wszystkim pakowanie usługowe, to pakowanie produktów sypkich, granulowanych, płynnych oraz półpłynnych, pylistych, pastowatych, w ziarnach, w kawałkach. Zarówno pakowane są płatki do mleka, kawa, kasze różnego typu, dżemy, herbaty, makarony, batoniki, ciastka, napoje i soki, ketchup, majonez, cukier, makaron itd. Tego typu produktów, jakie znajdziemy na rynku nie jest mało, a usługowe pakowanie produktów sypkich czy innych produktów jest bardzo istotne z wielu względów.

Pakowanie usługowe nie tylko produktów spożywczych

Nie zamykamy się jedynie na produkty spożywcze, ponieważ pakowanie usługowe to również realizacja zleceń w innych branżach i pakowanie środków chemicznych, leków, kosmetyków. Pakowanie usługowe odbywa się w określonych terminach ustalonych pomiędzy stronami – interesantem a wykonawcą. Rzetelność i terminowość w takim przypadku to priorytet. Dodatkowe usługi pakowania w zakresie przetrzymywania i zabezpieczenia zapakowanych produktów, to również opcja, która przykuwa uwagę zleceniodawców.

Leave a comment