Skip to content Skip to footer

Na co zwracać uwagę kupując fotel do biurka?

Każde biurko potrzebuje dobrze dobranego fotela. To duet, który zawsze występuje w parze. Nie można się temu dziwić. W końcu, jak można by pracować przy tradycyjnym biurku bez przyjmowania pozycji siedzącej? Na co warto zwracać uwagę wybierając fotel obrotowy do biurka?

Tapicerka

Fotele do biurka mogą mieć różne pokrycia. Od rodzaju tapicerki w dużej mierze zależy też cena mebla. Najczęściej wybierana jest tapicerka materiałowa. Gruba tkanina jest łatwa w czyszczeniu i ciepła w dotyku. Bardzo popularna jest też skóra. Wygodny fotel do biurka wcale nie musi mieć pokrycia z naturalnej skóry. Jej ekologiczna imitacja też doskonale sprawdzi się w tej roli. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo. Jednak fotele do biurka pokryte skórą z PCV są zdecydowanie tańsze i zdecydowanie bardziej przyjazne środowisku. Jednakże pewne problemy może powodować konserwacja takiego typu tapicerki.

Wysokość oparcia

Fotel obrotowy do biurka może mieć różną wysokość oparcia. Jest wiele możliwości. Najniższe z nich dają oparcie tylko dla najniższej, lędźwiowej części kręgosłupa. Nie nadają się one jednak do ośmiogodzinnej pracy. Korzystanie z nich może być przyczyną nadwyrężeń kręgosłupa. Najbardziej popularny typ foteli do biurka ma oparcie sięgające do łopatek. Bardziej komfortowe i przyjazne użytkownikom są jednak fotele z oparciem sięgającym ponad ramię użytkownika. Są też dostępne wersje z zagłówkami. Są one wyjątkowo luksusowe i dają oparcie całemu kręgosłupowi. Są szczególnie polecane dla graczy oraz osób pracujących przed komputerem przez długie godziny.

Możliwość poruszania się

Wygodny fotel do biurka powinien też mieć możliwość poruszania się. Chodzi o to, że powinien on mieć kółka. Dzięki nim, fotel można przesuwać z miejsca na miejsce. Co ważne, nie trzeba do tego wstawać z krzesła. Wystarczy odepchnąć się nogami. Ważne jest też, by fotel miał możliwość obrotu. Jest ona efektem zamontowania specjalnego mechanizmu, który umożliwia obrót siedziska wokół własnej osi. Trzecia możliwość ruchu to ruch pionowy. Dobre fotele umożliwiają poruszanie się w kierunku góra-dół. Siedzisko można podnosić lub opuszczać po to, by dostosowywać fotel do biurka do wysokości użytkownika. Chodzi o to, by kąt tworzony przez jego kolana wynosił 90 stopni. Kont prosty gwarantuje utrzymanie prawidłowej i równocześnie wygodnej postawy. To bardzo ważne, gdy trzeba cały dzień spędzić właśnie na takim krześle.

Leave a comment