Skip to content Skip to footer

Czym zabezpieczyć przesyłkę?

Kątownik tekturowy jest uniwersalnym materiałem, który nadaje się do zabezpieczenia kątów, lub rogów danego towaru. Chroni produkt przed uszkodzeniem i otarciami, stabilizuje również przesyłkę. Jest to trwały i solidny materiał, elastyczny, a przy tym odporny na uszkodzenia zewnętrzne i mechaniczne, a także na warunki atmosferyczne.

Z czego składają się kątowniki kartonowe?

Kątowniki tekturowe są wykonane z materiału sztywnego i wytrzymałego. Ich trwałe i solidne wykonanie pomaga szybciej spakować dane produkty. Tektura, z której wykonane są kątowniki kartonowe, w procesie produkcji, jest odpowiednio wzmacniana poprzez zgniecenie, prasowanie, usztywnienie. Naroża, które się zabezpiecza przy ich pomocy, są solidnie chronione. Kątowniki tekturowe można docinać i wykorzystywać do wnętrza jako ochrona produktu. Można je stawiać poziomo i pionowo.

Funkcje kątownika kartonowego

Kątowniki tekturowe zabezpieczają i utwardzają pojedyncze opakowania. Są wówczas dzielone na mniejsze części przy pomocy ostrego nożyka, a pociętymi odcinkami wzmacnia się pudełka od wewnątrz. W ten sposób kątowniki kartonowe chronią naroża kartonów. Całe pudełko nabiera sztywności i jest bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne ,rozdarcia i pęknięcia na narożach, czy warunki atmosferyczne.Innym, bardziej znanym sposobem używania kątowników z papieru jest zabezpieczenie i usztywnienie przesyłek na paletach. Używa się ich także jako dodatkowy materiał stabilizujący i ochraniający ładunek.

Zalety kątowników z tektury

Jeśli chodzi o kątowniki tekturowe cena nie jest zbyt wygórowana i uzależniona jest od ich rozmiaru, kształtu i ilości sztuk w opakowaniu.Można je kupić w sklepie stacjonarnym albo zamówić przez internet. Bez względu na branżę rośnie zużycie kątowników, bowiem każdemu zależy na tym, aby towar dojechał do klienta w nienaruszonym stanie.Są, obok folii i taśmy spinającej, dodatkiem, który chroni ładunek przed przesuwaniem się poszczególnych warstw, a narożniki przed zgnieceniami. Dodatkowo są estetyczne i poprawiają wygląd całej przesyłki. Mając na myśli kątowniki tekturowe cena ich wydaje się śmiesznie niska w stosunku do tego, w jak wielu sytuacjach mogą być przydatne. Można je poddać recyklingowi.

Leave a comment