Skip to content Skip to footer

Kosze metalowe przemysłowe

Gitterbox to ogólna nazwa dla pojemników osiatkowanych, oblachowanych i skrzyniopalet. Mają one szerokie zastosowanie w przemyśle i występują w różnych wariantach wielkościowych.

Budowa skrzynek gitterbox

Kosze metalowe przemysłowe mają uchylną klapę umożliwiającą załadunek oraz rozładunek towarów. Klapa ta zamontowana jest na bocznej ścianie gitterboxa i zamyka się na zatrzaski.

Gitterbox ustawiony jest na czterech stopach, które pozwalają przewozić go wózkiem widłowym. Skrzynki ustawione mogą być jedna na drugiej. Dostępne są także gitterboxy w wersji składanej, któremu w łatwy sposób pozwolą się transportować i nie zajmują dużo miejsca. Kosze metalowe przemysłowe tak samo jak gitterbox plastik występują w różnych wymiarach, wadze, nośności oraz ładowności. Gitterboxy metalowe są ocynkowane, aby zabezpieczyć je przed działaniami warunków atmosferycznych oraz różnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Gitterbox plastik jest mniej wytrzymały i stosowany jest głównie do przechowywania oraz przewożenia małych i lekkich przedmiotu, które nie uszkodzą jego plastikowych elementów.

Rodzaje gitterboxów

Wyróżnić można następujące rodzaje gitterboxów:

– kosze osiatkowane – zazwyczaj używane do transportu i przechowywania dużych i ciężkich przedmiotów. Wyposażone w podnoszoną klapę ułatwiającą załadunek i rozładunek artykułów,
– pojemniki oblachowane – stosowane do magazynowania małych i ciężkich przedmiotów jakim jest gruz lub piasek. Występują w różnych rozmiarach oraz w wersji składanej,
– skrzyniopalety – to pojemniki z metalowymi ścianami o drewnianym spodzie składającym się z desek.

Zastosowanie gitterboxów

Metalowe kosze stosowane są w różnych gałęziach przemysłu oraz w rolnictwie. Używane są one do przechowywania oraz przewożenia elementów wielkogabarytowych, materiałów sypkich, a także różnego rodzaju części do samochodów lub innych pojazdów. Dzięki swojej trwałości i odporności na uszkodzenia można bezpiecznie i długo magazynować różne przedmioty. Uszkodzone kosze można wyremontować lub pomalować by mogły one służyć przez kolejny czas. Kosze występują w różnych wielkościach i mają różną ładowność i nośność, co pozwala na dopasowanie ich do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Leave a comment