Skip to content Skip to footer

Dlaczego używa się opisów produktów?

Opisy produktów są niezbędne w wielu miejscach w Sieci i z wielu różnych powodów. Niewątpliwie opisy powinny być dobre. Tylko takie rzeczywiście przyczyniają się do zwiększania sprzedaży. Dlaczego się ich używa? Dlaczego są takie ważne?

Łatwiejsze wyszukiwanie

Opis produktu służy do tego, by ułatwić jego wyszukiwanie. Wyszukiwarce łatwiej jest przeczesywać tekst w poszukiwaniu konkretnych fraz niż szukać jej wyłącznie w tytułach zdjęć lub obrazków. Tworzenie opisów produktów polega, więc również na tym, by właściwie umieszczać frazy kluczowe w tekście. Powinny one znajdować się w odpowiedniej odległości od siebie i we właściwych miejscach tekstu, który powinien spełniać też wymogi SEO. Z tego też powodu w opisie warto umieścić też szczegóły na temat produktu np. kolor. Dzięki temu wyszukiwarki będą mogły działać bardziej precyzyjnie.

Pokazywanie klientowi wartości

Opisy produktów muszą pokazywać klientowi, dlaczego powinien kupić ten konkretny produkt. To niezwykle ważne, bo opis produktu powinien pokazywać klientowi korzyści, jakie będzie miał z zakupu. To właśnie one interesują go najbardziej. Osoba, która tworzy opis produktu, powinna zawsze pamiętać, że klient nie kupuje przedmiotu, ale wartości i możliwości, jakie on daje. To bardzo ważne, bo tylko zrozumienie tego zagadnienia umożliwia pisanie dobrych tekstów, które rzeczywiście zachęcają i przekonują do zakupu.

Funkcje informacyjne

Opis produktu musi też pełnić funkcje informacyjne. Musi odpowiadać na pytania, które klient zadałby w czasie wizyty w sklepie. Opis powinien, więc wyprzedzać wszelkie wątpliwości, jakie może mieć potencjalny klient. Właśnie z tego powodu opis musi być konkretny i szczegółowy. Dobrze, jeśli zawiera też parametry podane w znanych jednostkach. Dzięki nim czytelnik może wyobrazić sobie produkt i wiedzieć, czym się on charakteryzuje. To bardzo ważne, bo dzięki takim wartościom produkt staje się bardziej namacalny i rzeczywisty. Parametry trzeba też podawać przy produktach elektronicznych. Klient powinien wiedzieć dokładnie, za co płaci. Dzięki temu będzie czuł się bardziej zachęcony do kupna i będzie wiedział, że sprzedawca jest uczciwym przedsiębiorcą, któremu słowom można wierzyć.

Leave a comment