Skip to content Skip to footer

W jaki sposób. może być reklamowany blog o marketingu?

Osoby, które mają w planach założenie bloga o marketingu nie mogą skupiać się tylko i wyłącznie na wyborze najbardziej atrakcyjnego motywu. Zdecydowanie bardziej istotna jest bowiem struktura strony internetowej. Należy mieć świadomość, że jeżeli blog o marketingu będzie dobrze zaprojektowany, przełoży się na większą satysfakcję czytelników.

Czy SEO jest konieczne w przypadku bloga o marketingu?

W przypadku planowania założenia blogu o marketingu niezbędne będzie podjęcie działań związanych z pozycjonowaniem. Nie można oczywiście zapomnieć, że jest to proces wymagający czasu. Jak wiadomo osoby, które chcą znaleźć ciekawy blog o marketingu wpisują w wyszukiwarkę Google odpowiednie frazy. Jeżeli zatem strona nie będzie pozycjonowana, potencjalny czytelnik nie będzie w stanie znaleźć strony internetowej.

Warto także mieć świadomość, że zdecydowana większość osób zajmujących się marketingiem internetowym pozycjonuje swojego bloga. W celu znalezienia się na pierwszej stronie wyszukiwarki Google potrzebna jest również cierpliwość. Nie jest bowiem możliwe w bardzo krótkim czasie znalezienie się przed stronami, które są systematycznie pozycjonowane przez kilka lat.

Gdzie można jeszcze reklamować swojego bloga o marketingu?

Jak wiadomo marketing online nie polega tylko na pozycjonowaniu w wyszukiwarce Google. Można bowiem zdecydować się na promocję swojego bloga w zupełnie inny sposób. Świetnym rozwiązaniem są media społecznościowe. Można podjąć decyzję o założeniu profilu na Facebooku, czy Instagramie, a następnie publikować zajawki wraz z linkiem do artykułu.

Wystarczy najpierw zaprosić do polubienia profilu swoich znajomych. Można również zaproponować im udostępnienie posta. W ten sposób dotrze on do zdecydowanie większej liczby odbiorców. Kluczowe zatem będą pierwsze wpisy na blogu. Marketing online z roku na rok interesuje coraz większą liczbę osób. Jeżeli pierwsze artykuły odpowiednio nie usatysfakcjonują czytelników, nie będą czekać na kolejne wpisy.

Warto zatem zapytać użytkowników, jaki artykuł związany z marketingiem online chcieliby przeczytać. Można stworzyć w tym celu specjalną ankietę i wybrać temat, który ciekawi zdecydowanie najwięcej osób. W ten sposób czytelnik uświadomi sobie również, że jego zdanie jest ważne. Będzie tym samym częściej zaglądał na dany blog o marketingu.

Leave a comment