Skip to content Skip to footer

Do czego służy drukarka kodów kreskowych?

Do czego służy drukarka kodów kreskowych? Może się wydawać, że pytanie zawiera już odpowiedź na nie. Jednak wiele osób może nie zdawać sobie sprawy z tego, że za pomocą tego sprzętu uda się jeszcze wykonać wiele innych wydruków. Warto więc poruszyć ten temat i przedstawić, jakie są możliwości drukarki kodów kreskowych.

Drukarka kodów kreskowych – co można nią wydrukować?

Przede wszystkim drukarkę kodów kreskowych stosuje się do drukowania wspomnianych oznaczeń zawierających znane wszystkim kreski i cyfry. Kody kreskowe można wytwarzać na wielu różnych materiałach, dlatego też urządzenie to znajduje szerokie zastosowanie. Nie trzeba kupować za każdym razem innej drukarki, by wydrukować kod kreskowy. Wystarczy tylko dobrać odpowiedni materiał, który będzie dostosowany do warunków, w jakich ten kod kreskowy będzie dostępny dla poszczególnych osób.

Poza tym za pomocą drukarki kodów kreskowych można wytworzyć oznaczenia sprawdzające się podczas wielu procesów logistycznych. Są to etykiety paletowe, które różnią się tym od zwykłego kodu kreskowego, że zawierają kilka takich kodów, a każdy z nich dostarcza inne informacje na temat przewożonego towaru. Może informować np. o dacie dostarczenia, o liczbie sztuk znajdujących się na palecie, czy o numerze serii danej partii towaru.

Jak można korzystać z drukarki kodów kreskowych?

Drukarka kodów kreskowych jest na tyle uniwersalna, że nie można obecnie wyobrazić sobie tego, by zastąpić ją innym urządzeniem. Niemniej trzeba umiejętnie dobrać taki sprzęt do druku etykiet do indywidualnych oczekiwań.

Należy zatem uwzględnić, jak wiele takich oznaczeń potrzeba średnio wydrukować każdego dnia, a także z jaką szybkością, czy czytelnością wydruku. Poza tym przydają się takie cechy, jak prosta obsługa drukarki kodów kreskowych, a także jej niewielkie wymiary.

Drukarki kodów kreskowych są sprzedawane w kilku wariantach asortymentu. Dlatego bez trudu uda się zamówić drukarkę przeznaczoną do pracy w różnych pomieszczeniach, czy przeznaczoną do biura, na halę produkcyjną albo do magazynu.

Czy drukarka kodów kreskowych drukuje także cyfrowo?

Z reguły drukarka kodów kreskowych jest przeznaczona do wytwarzania etykiet, które są dostępne na fizycznym materiale. Nie nadaje się więc do druku kodów QR zyskujących coraz większą popularność.

Niemniej można spodziewać się, że producenci drukarek kodów kreskowych będą chcieli wyjść naprzeciw rosnącym potrzebom rynkowym i stworzą swego rodzaju hybrydę.

Urządzenie będące połączeniem drukarki kodów kreskowych z możliwością generowania cyfrowych kodów QR, które także będzie można wydrukować z pewnością znajdzie wielu chętnych.

Leave a comment