Skip to content Skip to footer

Do czego służy paletopojemnik IBC?

Transportuje się różne materiały w tym ciecz, którą należy odpowiednio zabezpieczyć. Warto przy tej okazji zapoznać się z ofertą paletopojemników IBC, które są najlepszą opcją do przewozu i magazynowania różnego rodzaju substancji płynnych.

Paletopojemnik IBC – do czego można go używać?

Kontenery IBC są przystosowane do transportu i składowania cieczy. Może to być zwykła woda, oleje, czy nawet substancje silnie żrące. Paletopojemniki IBC wykonane są z bardzo wytrzymałego materiału, który jest odporny na wstrząsy, różne wibracje i można w nich przechowywać wszystkie substancje płynne.

Dostępne są różnej wielkości kontenery, dzięki czemu można dopasować Ibc wymiary to powierzchni magazynu, w którym będą przechowywane. Zaprojektowane zostały one tak, aby z łatwością można było je napełnić oraz opróżnić. Bezpieczeństwo dodatkowo zapewnia stalowy kosz, który sprawia, że całość jest stabilna i łatwiejsza w przenoszeniu czy transporcie.

IBC wymiary i waga kontenerów

Producenci pojemników IBC oferują największe kontenery o pojemności aż 1000 litrów. Są to najczęściej i najchętniej wybierane paletopojemniki IBC. Waga takiego kontenera wynosi nieco ponad 65 kg, a wymiary to 120 cm x 116 cm x 100 cm. Oczywiście dostępne są także mniejsze pojemności, które chętnie wybierane są jako zbiornik do przechowywania deszczówki.

Dużą zaletą tego typu paletopojemników jest fakt, że można je ustawić jeden na drugim, co pozwala w znacznym stopniu oszczędzić miejsce. Cały kontener oprócz stalowego kosza ustawiony jest dodatkowo na palecie, która zapewnia maksymalną stabilność i bezpieczeństwo.

Czy ciecz transportowana w kontenerze IBC jest bezpieczna?

Paletopojemnik IBC posiada niezbędne certyfikaty dopuszczające produkt do obrotu. Spełnia on najwyższe normy, a więc kontenery są w pełni bezpieczne. Przed dopuszczeniem do sprzedaży kontenery poddawane są testom, co potwierdza, że są odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne i wstrząsy. Oczywiście można w nich transportować i przechowywać substancje chemiczne, kwasy, alkohol czy zwykłą wodę.

Paletopojemnik IBC jest półprzeźroczysty, co pozwala na kontrolę stanu cieczy wewnątrz. Dodatkowo są one w pełni bezpieczne dla środowiska i człowieka.

Leave a comment