Skip to content Skip to footer

Drewniane krzesło barowe do kuchni skandynawskie, a może metalowe w stylu industrialnym?

Wysokie krzesła znane są od początku XX wieku. Wtedy to bowiem zagościły w barach i restauracjach. Ich właściciele pragnęli bowiem zapewnić swoim klientom wysoki poziom wygody, a jednocześnie uniknąć zajmowania znacznej przestrzeni. Obecnie, częstym widokiem są krzesła barowe do kuchni, które podbijają serca różnorodnych klientów, w tym zarówno amatorów, jak i profesjonalnych designerów.

Krzesło barowe do kuchni

Sukces tego typu mebla tkwi w jego niecodziennym wyglądzie oraz wysokiej funkcjonalności. Ponadto, w zależności od elementów wykończenia stołki barowe do kuchni pasują zarówno do wnętrz retro, klastycznych, jak i nowoczesnych i industrialnych. Ponadto, smukłe krzesło barowe do kuchni z jednej strony pozwala zaoszczędzić wolną przestrzeń, a z drugiej pełni rolę użytkową i estetyczną. Jest zatem dodatkiem, który może zdobić każde wnętrze.

Krzesła barowe do kuchni – jakie powinny być?

Podczas wyboru krzeseł barowych kuchennych należy zwracać szczególną uwagę na klika elementów. Wśród niech wymienić należy: wysokość krzesła, rodzaj materiału, kształt i jego styl.

Stołki barowe do kuchni – wysokość

Aby możliwe było komfortowe użytkowanie krzeseł należy zwrócić uwagę na ich odpowiednią wysokość mieszcząca się zazwyczaj w przedziale od 80 do 100 centymetrów. Ponadto, wygoda użytkowania tego typu krzeseł zależy od ich spasowania z poziomem blatu kuchennego. Różnica pomiędzy tymi wysokościami powinna wynosić około 25 centymetrów, a jej osiągnięciu sprzyja możliwość regulacji krzesła.

Stołki barowe do kuchni – materiał

W szerokiej ofercie sprzedaży dostępne są krzesła barowe do kuchni wykonane z przeróżnych materiałów. Wśród nich wymienić można choćby: drewno, metal oraz siedziska tapicerowane i wykonane z atrakcyjnego wizualne rattanu. Rodzaj zastosowanego materiału wpływa na trwałość mebla, w tym jego podatność na uszkodzenia, zanieczyszczenia oraz łatwość mycia czy renowacji.

Stołki barowe do kuchni – konstrukcja

Krzesła barowe do kuchni mogą, lecz nie muszą być wyposażone w oparcia, a nawet w podłokietniki. Należy jednak pamiętać o tym, że tego typu meble są bardziej komfortowe, lecz zajmują zdecydowanie więcej miejsca niż produkty o bardzo prostej budowie, które można na przykład głęboko wsunąć pod blat stołu.

Stołki barowe do kuchni – stylistka

Krzesło barowe do kuchni powinno nawiązywać stylistycznie do danego wnętrza. Może to być zatem drewniane krzesło w stylu industrialnym, metalowe krzesło loftowe czy też tapicerowane krzesło w stylu glamour. Niezależnie jednak od rodzaju wykończenia, takie strzeliste wysokie krzesło zawsze wnosi wrażenie lekkości do każdego wnętrza.

Leave a comment