Skip to content Skip to footer

Drukarka kodów kreskowych – do czego służy?

Na rynku jest mnóstwo produktów. Każdy z nich ma swoją etykietę, gdzie umieszczane są różne informacje. Jedną z rzeczy, jaką znajdziemy na naklejce, jest kod kreskowy. To dzięki niemu w sklepach, hurtowniach dany artykuł można zeskanować i dowiedzieć się, ile on np. kosztuje. Żeby kod umieścić na etykiecie, potrzebna jest drukarka kodów kreskowych.

Drukarka kodów kreskowych – zastosowanie

Głównym zadaniem takiej drukarki jest szybkie i prawidłowe drukowanie etykiet z kodem kreskowym. Takie nalepki z kodem są przyklejane bezpośrednio do wybranych produktów i służą, jako oznaczenie danego artykułu. Najczęściej wykorzystywane są w takich branżach, jak: produkcja, handel detaliczny, logistyka, przemysł medyczny, administracja publiczna.

Drukarka kodów kreskowych ma szerokie zastosowanie ze względu na to, że bardzo ułatwia pracę, w miejscach, gdzie pewne dokumenty, produkty lub działania muszą być odpowiednio oznaczone i przyporządkowane.

Rodzaje drukarek kodów kreskowych

Ze względu na to, że to urządzenie jest wykorzystywane w różnych sektorach przemysłu oraz administracji, powstały różne jego typy i modele. Jedne sprawdzają się w biurach inne zaś w magazynach.

Do najpopularniejszych rodzajów drukarek kodów kreskowych zalicza się ich następujące rodzaje: drukarka kodów kreskowych stacjonarna (najczęściej używana w biurach do oznaczania dokumentów lub przy małej ilości produktów), drukarki półprzemysłowe (szczególnie sprawdzają się w sklepach średniej wielkości oraz w miejscach z większą ilością towaru), drukarki przenośne (najczęściej używane w sklepach detalicznych, gdzie na bieżąco zmienia się etykiety danych produktów, np. na sali sprzedaży).

Drukarka kodów kreskowych przenośna i jej zalety

Urządzenie to może być mobilne, a więc stosowane zarówno w takich miejscach jak biura, sklepy, przychodnie, ale także w terenie, na sali sprzedażowej. Drukarki kodów kreskowych przenośne nie potrzebują stacjonarnych komputerów ani innych urządzeń, aby wydrukować potrzebną etykietę z danym kodem. To rozwiązanie jest wygodne i praktyczne.

Leave a comment