Skip to content Skip to footer

Jak inwestować w działki w Katowicach?

Katowice są jednym z prężniej rozwijających się miast w Aglomeracji Śląskiej, a może nawet w całej Polsce. Niestety przestrzeń w mieście jest ograniczona – charakteryzuje się ono ścisłą zabudową i małym obszarem przedmieść. Z tego powodu inwestycje w nieruchomości gruntowe są opłacalne, ale jednocześnie wymagają dużego kapitału.

Jak rozpocząć inwestycję w działki w Katowicach?

Katowice są dużym miastem o zabudowie charakterystycznej dla wielkich aglomeracji. Inwestycja w działki w Katowicach może być kapitałochłonna, gdyż zasoby gruntowe w tym mieście są ograniczona. Szukając działki warto, zatem skupić się na inwestycyjnych terenach przedmieść i luźniej zabudowanych dzielnicach. Po wybraniu obszaru inwestycji można zacząć się rozglądać za konkretnym obszarem. Jakie działki powinny skupić wzrok przyszłego inwestora? Przede wszystkim zależy to od planowanej inwestycji. Duże działki rolne mogą być idealnym rozwiązaniem, jeśli chce się je odrolnić i podzielić na kilka działek, które będą sprzedawane, jako działki budowlane. Warto wybierać działki w atrakcyjnej lokalizacji lub takiej, która aspiruje do miana atrakcyjnej. Dodatkowo lepsze są działki o regularnym kształcie kwadratu lub prostokąta. Dzięki temu są łatwiejsze do podzielenia lub ogrodzenia. Nie bez znaczenia jest także to, jakie media dostępne są w okolicy działki lub na niej. Gdzie prowadzone są przewody elektryczne, czy dostępna jest kanalizacja i woda. Czy należy przekopywać się przez działki sąsiadów, aby uzyskać przyłącze gazowe. Wszystkie te elementy mogą wpływać na ostateczne zyski, jakie uda się osiągnąć z inwestycji.

Jak podnieść wartość kupionej działki?

Podnoszenie wartości działki w Katowicach
to ważny element inwestowania. Dzięki odpowiednio przeprowadzonym zabiegom można znacząco podnieść zyski z zakupu i sprzedaży gruntu. Wspomniana powyżej została jedna z najpopularniejszych metod zyskiwania – podział działki na mniejsze grunty budowlane. Oczywiście warto by oczyścić teren tak, aby był atrakcyjnym pod względem wizualnym. Również doprowadzenie mediów do wydzielonych działek czy nawet utwardzenie drogi dojazdowej sprawi, że cena działki może zostać podniesiona. A przecież w inwestowaniu chodzi o tym, aby w ostatecznym rozrachunku zarobić. Czasem inwestycja w nieruchomości zwróci się po pewnym czasie, ale nadal jest to atrakcyjny sposób zarabiania i inwestycji pieniędzy, obarczony małym ryzykiem.

Leave a comment