Skip to content Skip to footer

Jak uczyć się języka angielskiego?

Nauka języka angielskiego samodzielnie przebiega dużo wolniej niż na profesjonalnym kursie. Warto jednak zainwestować w swoje możliwości i zacząć naukę już dziś. Oto kilka metod, dzięki którym język angielski w łatwy i szybki sposób zostanie przyswojony.

Lista słówek najważniejszych

Od tego można zacząć, gdyż bez odpowiedniego zasobu słownictwa nie można zbudować zdania. Warto w tym celu zrobić listę słówek istotnych i codziennie systematycznie je przyswajać, a poznane już utrwalać. Doskonałym sposobem jest również naklejanie w domu karteczek ze słówkami, dzięki temu w sposób nieświadomy przyswaja się i utrwala poznane słowo. Należy jednak pamiętać, by skupiać się nie tylko na poznawaniu nowego słownictwa, jednak również na utrwalaniu już poznanego.

Filmy, blogi, piosenki…

Warto wykorzystać każdą możliwość, by obcować z językiem. Nauka poprzez rozrywkę jest nie tylko skuteczna, ale i mniej obciążająca umysł. Dzięki temu utrwala się całe konstrukcje zdaniowe, wymowę, intonację. Na początek można zacząć od prostych bajek. Za każdym razem warto powtarzać za lektorem na głos. Czytanie książek i blogów to obecnie bardzo popularna metoda „szlifowania” języka.

Aplikacje, gry – skuteczna nauka języka

Aby wybrać odpowiednią aplikację i grę do nauki języka warto skorzystać z opcji testowych. Popularne programy różnią się od siebie sposobem przekazywania i metodami, stąd każdy musi znaleźć dla siebie odpowiednią i przystępną. Zaletą tego typu narzędzi jest ich powszechność i dostępność w ciągu dnia. Jadąc autobusem do pracy można w wygodny sposób przyswajać język angielski.

Korespondowanie po angielsku

Najlepszą metodą nauki języka jest rozmowa i konieczność stosowania słów i zdań. Rozmowa nawet poprzez popularne komunikatory jest doskonałym rozwiązaniem. W internecie można znaleźć mnóstwo ogłoszeń ludzi, którzy w ten właśnie sposób proponują naukę. Język angielski jest popularny, stąd z łatwością znajdzie się ktoś, kto chętnie porozmawia o czymkolwiek w danym języku.

Nauka języka to proces długofalowy, jednak przy odpowiedniej motywacji i systematyczności efekty pojawią się bardzo szybko. Materiał należy powtarzać tak często jak to możliwe, aby wiedza nie ulotniła się z czasem.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House Wrocław

Leave a comment