Skip to content Skip to footer

Jak wybrać odpowiednią wycieraczkę do domu?

Zakup wycieraczki może się nam z pozoru wydawać błahy. Warto jednak wiedzieć, na co zwrócić uwagę, kiedy kupujemy wycieraczki do domu. To bardzo ważne, aby nasze wycieraczki zewnętrzne były jak najlepszej jakości. Muszą być przede wszystkim funkcjonalne, ale nie możemy zapominać też o tym, aby odznaczały się one ciekawym designem. Na co zatem powinniśmy zwrócić uwagę, kiedy kupujemy taką rzecz, którą jest wycieraczka zewnętrzna?

Dopasuj odpowiedni rozmiar wycieraczki

Podstawą, jeśli chodzi o wybór wycieraczki do domu, jest dopasowanie jej formatu do rozmiaru naszych drzwi. Te, jak wiemy są różne. Drzwi mieszkań w blokach są z reguły węższe, aniżeli te, które są montowane w domach jednorodzinnych. Stąd też, bardzo ważne jest to, aby wybrać odpowiedni format wycieraczki. Najlepiej, jeśli nasza wycieraczka zewnętrzna będzie zaczynała się nieco przed framugą drzwi. Nie powinna być ona idealnie dopasowana do jej szerokości, ale też nie może być zbyt mała.

Materiał, z którego wykonane są wycieraczki zewnętrzne

Kolejną, bardzo ważną kwestią, jeśli chodzi o wycieraczki do domu, jest materiał, z którego są one wykonane. W przypadku domów jednorodzinnych warto zadbać o to, aby ten materiał był odporny na działanie różnego rodzaju czynników zewnętrznych, w tym także tych atmosferycznych. W bloku ten problem nie istnieje, co nie oznacza, że nie powinniśmy przywiązywać wagi do materiału, z którego wycieraczka jest wykonana. Ważne, aby się „nie sypała”, kiedy ktoś będzie wycierał buty. Ważne jest także to, aby piach i brud, który przynosimy z dworu, faktycznie został na wycieraczce.

Modne wzory i kolory wycieraczek

Ostatnią kwestią, którą należy poruszyć, kiedy mówimy o zakupie wycieraczki zewnętrznej, jest jej wzór. Tutaj mamy naprawdę spore pole do popisu. Coraz popularniejsze stają się wycieraczki z modnymi i kultowymi wzorami czy napisami. Nie jest trudno dostać wycieraczkę zewnętrzną z motywem z Harrego Pottera czy Gwiezdnych wojen. Kultowe cytaty na wycieraczkach? Jak najbardziej. Takie rozwiązanie, jest idealne dla osób, które cenią sobie indywidualność, które lubią być oryginalne. Tego rodzaju wycieraczki zewnętrzne, z reguły wybierają osoby młode, które są na bieżąco z nowościami – zarówno serialowymi, książkowymi, jak i filmowymi.

Leave a comment