Skip to content Skip to footer

Obsługa prawna spółek

Kancelaria prawna specjalizująca się w zagadnieniach dotyczących obsługi prawnej spółek pomoże każdemu podmiotowi prowadzącemu działalność gospodarczą, a takich niemało w Polsce. Naczęściej właściciele potrzebują pomocy w zakresie prawa handlowego, cywilnego, bardzo często problemem są dłużnicy i odzyskiwanie pieniędzy należących do firmy.

Zakres działalności kancelarii prawniczych

Obsługa prawna spółek nie jest takim łatwym zadaniem, jakby się wydawało, ponieważ obejmuje szereg zagadnień, które nie mają bezpośredniego związku z prowadzeniem firmy. Prawo i opłaty dla działalności gospodarczych cały czas się zmieniają, co oznacza, że dzisiaj pomoc prawnika jest nieoceniona. Zazwyczaj kancelarie prawne zajmują się:
– reprezentowaniem firmy podczas procesów sądowych,
– przygotowywaniem pism procesowych,
– opracowywaniem pełnej dokumentacji spółki i reprezentowanie jej na zewnątrz,
– przygotowywaniem, opiniowaniem i negowaniem wszelakich umów z firmami zewnętrznymi,
– przeprowadzaniem audytów prawnych w firmie, ze szczególnym naciskiem na umowy cywilnoprawne.

Ponadto prawnicy oferują pomoc w obsłudze prawnej spółek, monitorują zmiany aktów w Polsce oraz doradzają w kwestiach większych inwestycji.

Różne formy współpracy z kancelarią adwokacką

Firma może zatrudnić na stałe adwokata z danego miejsca lub korzystać doraźnie z pomocy prawników, bowiem obsługa prawna spółek to trudne zagadnienie. Czasami pojawiają się tak skomplikowane problemy, że ani pracownicy, ani właściciel nie potrafią ich rozwiązać. Zdecydowanie dla większych firm poleca się stałą obsługę prawniczą, ponieważ trudnych tematów jest dużo więcej. Tutaj cały czas potrzebny jest prawnik, który będzie na bieżąco doradzał, opiniował umowy i sprawdzał ich zgodność z prawem.

Outsourcing prawny najlepszym wyjściem dla małych firm

Outsourcing w zależności od potrzeb klienta opiera się na doraźnej pomocy oferowanej zainteresowanemu. Obsługa prawna spółek małych w takiej formie jest sensownym rozwiązaniem, ponieważ właściciel płaci jedynie za daną usługę lub poradę, a nie za prawnika obecnego cały czas na miejscu. W mniejszych firmach jest mniej kłopotliwych problemów, jednak gdy takie się pojawią, należy mieć w zasięgu ręki prawnika z zaufanej kancelarii.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy GLC

Leave a comment