Skip to content Skip to footer

Jaki program do etykiet wybrać?

Etykietowanie produktów jest czymś z czym musi mierzyć się prawie każda firma, a szczegółowe wymagania stawiane przez UE wcale nie ułatwiają tego zadania. Dlatego też na rynku można znaleźć wiele programów do etykiet, które pozwolą łatwo projektować tego typu oznaczenia. Jaki program do etykiet najlepiej sprawdzi się w Twojej firmie?

Programy do etykiet – co trzeba o nich wiedzieć?

Każdy Program do etykiet powstaje w tym samym celu – aby ułatwić użytkownikom tworzenie, jak i wydruk własnych etykiet towarowych. Etykiety te mogą przybierać najróżniejsze formy, od oznaczeń żywności i leków, przez te znajdujące się na odzieży, po etykiety sprzętów RTV AGD.

Obecnie bardzo trudno jest etykietować swoje towary bez dobrego programu do etykiet. Jest tak zwłaszcza w przypadku firm z dużym asortymentem, które muszą produkować setki odmiennych oznaczeń. Z użyciem takiego programu takie zadanie jednak będzie bardzo proste, a niekiedy ograniczy się do kilku kliknięć myszką.

Ceny programów do etykiet

Wbrew pozorom każdy przedsiębiorca ma na wyciągnięcie ręki wiele darmowych programów do etykiet. W większości przypadków zapewniają one wszystkie podstawowe narzędzia potrzebne do etykietowania, a często są używane nawet przez ogromne firmy. Wiadomo jednak, że nie będą one cechowały się takim profesjonalizmem jak płatny program do etykiet.

Ceny oprogramowania do projektowania i druku oznaczeń towarowych wahają się między 100 a 200 złotych. Niekiedy można spotkać się z droższymi ofertami, jednak często okazują się one być warte swojej ceny, ponieważ zapewniają pełen profesjonalizm i najwyższy poziom komfortu. Zainstalowanie płatnego programu na pewno zadowoli każdego użytkownika.

Czym powinny się cechować dobre programy do etykiet?

Przede wszystkim powinny one zapewniać każdemu wysokie poczucie bezpieczeństwa. Dane wprowadzane do takich programów są naprawdę poufne i ich wyciek mógłby sprawić niemały problem użytkownikowi. Poza tym dobrze żeby miały czytelny i łatwy w obsłudze interfejs, a także pozwalały śledzić historię wydruku etykiet.

Dobrze też, żeby w programie znajdowała się jak największa ilość szablonów. Obecność gotowych, łatwych do przerobienia etykiet znacznie ułatwia i przyspiesza pracę. Co więcej pozwala ona mieć pewność, że na oznaczeniu znalazły się wszystkie wymagane przez prawo informacje.

Leave a comment