Skip to content Skip to footer

Jaki wyświetlacz LCD do tablic informacyjnych?

W ostatnim czasie w przestrzeni publicznej coraz częściej można zetknąć się z wielkoformatowymi wyświetlaczami informacyjnymi. Mowa tutaj przede wszystkim i zaawansowanych wyświetlaczach informacji pasażerskich, które bardzo często opierają się na technologii LCD.

Moda na pełnokolorowe wyświetlacze LCD RGB

Profesjonalny wyświetlacz LCD jest w chwili obecnej zdecydowanie najlepszym wyborem jeżeli chodzi o wyświetlacze informacyjne. Wynika to przede wszystkim ze względu na bardzo wysoką jasność i najdłuższą żywotność. Nie można zapominać także o energooszczędności, która odgrywa bardzo ważną rolę.

Wyświetlacz LCD oferuje pełną swobodę w wyświetlaniu kolorowych treści. Można ustawiać nie tylko dowolną wielkość czcionki, ale również sam rodzaj. Największym zainteresowaniem cieszą się wyświetlacze rozkładu jazdy, w których można ustawić dowolne szablony, dzięki czemu treści są bardzo przejrzyste i intuicyjne dla czytelnika.

Modna na wyświetlacze TFT LCD

Od kilku lat można spotkać również wyświetlacze TFT LCD, które wyróżniają się wysoką rozdzielczością matrycy. Ekrany tego typu są w stanie wyświetlać nawet bardzo skomplikowane animacje, grafiki i filmy w kolorze. Dzięki szerokiej ofercie można znaleźć wyświetlacze LCD, które doskonale sprawdzą się nie tylko wewnątrz, ale również i na zewnątrz.

Nowoczesny wyświetlacz THT LCD może wyświetlać statyczne i dynamiczne treści. Do wyboru są tablice jednostronne i dwustronne, które dodatkowo mogą być wyposażone w czujnik jasności. Dzięki automatycznie regulowanej jasności nasz przekaz zawsze będzie wyświetlany w sposób czytelny.

Wielkoformatowe wyświetlacze przemysłowe

Jeżeli chodzi o wyświetlacze przemysłowe LCD, to większość renomowanych producentów oferuje ekrany o przekątnej 60”. W sytuacji, gdy potrzebne są większe ekrany i wyższa rozdzielczość, to oczywiście stosuje się kilka połączonych ze sobą mniejszych ekranów. Najczęściej stosuje się 4 wyświetlacze w układzie 2×2, dzięki czemu można uzyskać rozdzielczość Ultra HD (4K).

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyświetlacze LCD łączyć w innych konfiguracjach, w ten prosty sposób można tworzyć ekrany o nietypowych proporcjach. Pamiętać należy jednak o tym, że przy dużej ilości ekranów w wielu przypadkach niezbędne jest specjalistyczne oprogramowanie. Duże ekrany muszą być oczywiście oglądane z większej odległości.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Unisystem

Leave a comment