Skip to content Skip to footer

Jakie skrzynki kartonowe warto wybrać?

Opakowania kartonowe i tekturowe wbrew pozorom odgrywają bardzo ważną rolę, dlatego też warto postawić na wysokiej jakości produkty z najwyższej światowej półki. W dzisiejszych czasach ogromny problem z pakowaniem swoich towarów mają nie tylko firmy, ale również osoby prywatne, które korzystają z aukcji internetowych. Porządne skrzynki kartonowe od renomowanego producenta są najlepszym rozwiązaniem tego problemu.

Oryginalne skrzynki kartonowe

Wybierając papierowe pudełka, warto zwrócić szczególną uwagę nie tylko na ich rozmiar i cenę, ale również na solidność. W dzisiejszych czasach największych zainteresowaniem cieszą się pudełka 3 i 5 warstwowe. Im większa gramatura, tym papierowe pudełka są oczywiście bardziej wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne.

Rozmiar ma znaczenie

Oryginalne pudełka kartonowe powinny być idealnie dopasowane do towaru, który chce się bezpiecznie i sprawnie zapakować. Rozmiar pudełka powinien być dobrany w taki sposób, aby wysyłany przedmiot swobodnie do niego wchodził, ale co najważniejsze nie może on przemieszczać się samodzielnie podczas transportu. Większość producentów na szczęście podaje rozmiary wewnętrzne swoich pudełek, dzięki czemu łatwiej jest wybrać odpowiedni produkt.

Tektury 5 warstwowe do zadań specjalnych

Pudełka kartonowe z tektury 5 warstwowej to najlepszy wybór dla tych osób, które chcą wysłać bardzo delikatne i cenne przedmioty. Grubość tektury wynosi około 6,5mm, dzięki czemu mamy pewność, że nawet po upadku z dużej wysokości paczce nie stanie się nic złego. Pudełka tego typu przy bardzo wysokiej gramaturze są w stanie wytrzymać obciążenie nawet do 35kg, co jest naprawę godnym pochwalenia wynikiem.

Papierowe pudełka to nie wszystko

Oprócz solidnych i wytrzymałych pudełek warto postawić także na inne akcesoria, dzięki którym nasza paczka dotrze do adresata w idealnym stanie. Przydać może się porządna taśma i folia bąbelkowa. W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się poduszki powietrzne i specjalne wypełniacze, dzięki którym będzie można zabezpieczyć paczkę przed wysyłką.

O czym należy pamiętać?

Wybierając papierowe pudełka i skrzynki kartonowe pamiętać należy o tym, aby postawić na produkty, które spełniają wytyczne paczkomatów albo Poczty Polskiej. Jeżeli tego nie zrobimy to będziemy mieć duży problem z wysłaniem naszej paczki.

Leave a comment