Skip to content Skip to footer

Jak budować identyfikację wizualną marki?

Każda firma walczy nie tylko o zaufanie i zadowolenie klientów, ale także o rozpoznawalność i o to, by zaistnieć na stałe w podświadomości klientów. W tym celu organizuje się szeroko zakrojone kampanie reklamowe, jednakże wymagają one sporego budżetu. Mała firma może dbać o swoją identyfikację wizualną także na inne skuteczne sposoby, jak na przykład poprzez torebki reklamowe.

Dlaczego torby reklamowe z nadrukiem są tak ważne?

W prawie każdej firmie dochodzi do pakowania towarów, materiałów reklamowych czy innych detali. Dlaczego nie wykorzystać do tego indywidualnie zaprojektowanej torby reklamowej z nadrukiem, który sprawi, że klient będzie jeszcze długo pamiętał o firmie? Najlepiej, by była to torba wielorazowa.

Prawie każdy producent toreb reklamowych ma do zaoferowania torby płócienne, które można dodawać do zakupów. Będą one stale używane przez klienta, dzięki czemu reklama firmy dotrze także do innych ludzi. Z tego względu najlepiej jest przemyśleć potrzeby swojej firmy i jej budżet i zamówić torby reklamowe z nadrukiem w odpowiedniej ilości.

Kwestie ekologii

By obecnie sprostać wymaganiom klientów, którzy zwracają uwagę na kwestie ekologiczne, każdy producent toreb reklamowych stara się mieć do zaoferowania torebki reklamowe, które są w pełni biodegradowalne, albo do wielokrotnego wykorzystania. W ten sposób korporacje i małe biznesy pokazują, że leży im na sercu dobro planety.

Doskonałym wyborem są na przykład torby reklamowe z papieru. Nadają się one idealnie do pakowania jedzenia, ubrań czy innych towarów, zaś szybko się rozkładają i nie mają w sobie żadnych niekorzystnych dla środowiska substancji.

Nadruki na torbach reklamowych

Nadruk na pewno powinien przyciągać uwagę, ale nie krzykliwymi kolorami czy grafiką, lecz raczej wysmakowanym stylem i ciekawymi rozwiązaniami. Na pewno na takiej torbie powinna znaleźć się nazwa marki oraz jej logo. Dobrze wykorzystać także kolory czy hasło przewodnie firmy.

Coraz częstszą praktyką jest również umieszczanie na torbie adresu strony www firmy, ponieważ to tam klienci szukają informacji o ofercie. Dodatkowo stonowane, jasne kolory na pewno sprawią, że torba wielorazowa będzie chętnie używana jeszcze przez długi czas, a tym samym informacja o firmie pójdzie w świat.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z http://mmflex.pl/

Leave a comment