Skip to content Skip to footer

Kalendarze książkowe – pomysł na prezent noworoczny

Dobry prezent, to prezent trafiony. Pewnie większość z nas ma w domu szufladę z domyślnym napisem: nietrafione podarunki. Ze względu na zalety funkcjonalne do owej szuflady nie trafią na pewno kalendarze książkowe, którymi można obdarować bliskich i znajomych z okazji świąt czy Nowego Roku.

Kalendarze książkowe – czy to dobry pomysł?

To pytanie zadają sobie wszyscy – dookoła nas nowoczesne technologie, którym powierzamy wszystkie nasze tajemnice, a urządzenia nam przypominają alarmami o ważnych terminach. Ale gdy urządzenie traci energię w baterii lub ulega awarii lub jego zawartość niszczy atak wirusów, to wówczas nasze funkcjonowanie jest zagrożone. Spóźniamy się, zapominamy o spotkaniach, nie dokonujemy płatności w terminie, nie dotrzymujemy obietnic, nie wiemy, co mamy kupić. Kalendarze książkowe też mogą się zagubić, zniszczyć, ale nie zdarza się to często. Mogą bezpiecznie notatki o naszym życiu leżeć przy nas na biurku, szafce nocnej w sypialni, w torebce czy plecaku. Zawsze możemy coś dopisać, albo sięgnąć do kalendarza książkowego, aby przypomnieć sobie o ważnych terminach.

Budowanie więzi z kalendarzem książkowym w roli głównej

Na początku każdego roku warto odbyć rytuał wpisania do kalendarza wszystkich ważnych dat: rocznic, urodzin, imienin. Mogę one dotyczyć nas, naszych rodzin, przyjaciół, współpracowników. Większość dat wystarczy przepisać z notatnika z ubiegłego roku. Otwierając codziennie kalendarz książkowy na nowej dacie na pewno nie przegapimy wpisu o ważnej imprezie i tym samym sprawimy komuś wielką radość i przyjemność. Taki prosty gest, ale jego siła w budowie poprawnych relacji międzyludzkich jest nie do przecenienia.

Warto również wsłuchiwać się w opowieści naszych najbliższych i notować w ciągu roku informacje uzyskane od nich, w których wyrażają swoje pragnienia czy marzenia – to mogą być gotowe pomysły na prezenty dawane z różnych okazji.

Prezent na gwiazdkę i Nowy Rok

Okazją do pierwszego podarunku otwierającego prezentowy sezon jest Boże Narodzenie i Nowy Rok. Najlepiej zacząć od podstawy i dać bliskim kalendarz z możliwością robienia notatek.Świadomy różnorodności oczekiwań każdy producent kalendarzy książkowych na pewno zaproponuje w swojej ofercie kalendarze książkowe dla każdego. Można nawet zamówić terminarze personalizowane zawierające imię i nazwisko przyszłego właściciela kalendarza.Dla młodych entuzjastów ekologii producent kalendarzy książkowych poleca notatniki minimalistyczne w formie i wykonane z makulatury. Osoby dojrzałe ceniące jakość i luksus potrzebują kalendarza wykonanego z dobrej klasy papieru. Aktywni zawodowo preferują kalendarze książkowe zawierające narzędzia do planowania. Dzieciom warto zakupić notatniki zaopatrzone w okładki z ulubionymi bohaterami bajkowymi czy filmowymi.

Leave a comment