Skip to content Skip to footer

Keil Mdk-Arm – co warto wiedzieć?

Keil Mdk-Arm to w chwili obecnej jedno z najpopularniejszych środowisk programistycznych, które skierowane jest dla mikrokontrolerów STM32. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą bliżej zapoznać się z rewelacyjnym oprogramowaniem firmy Keil/ARM.

Jakie największe zalety?

Arm Keil podzielony jest na rdzeń i oprogramowanie dodatkowe, dzięki czemu znacząco podnosi się komfort pracy. Do największych zalet należy zaliczyć także wysokiej jakości debuger, dzięki któremu można szybko wykrywać nawet najmniejsze błędy w kodzie. Na szczególną uwagę zasługuje również nowoczesny instalator software- pack, który umożliwia przeprowadzanie błyskawicznych aktualizacji i dodawanie nowych pakietów.

Narzędzie programistyczne dla wymagających twórców

Mdk Arm jak wspomniano we wstępie jest w chwili obecnej jednym z najpopularniejszych narzędzi programistycznych dla twórców oprogramowania embedded. Keil mdk-arm od wielu lat jest liderem architektury procesów, które mają szerokie zastosowaniem nie tylko w nowoczesnych smartfonach i tabletach, ale również w urządzeniach biurowych i zaawansowanej elektronice konstrukcyjne.

μVision IDE

Godne polecenia jest przede wszystkim środowisko programistyczne μVision IDE. Pakiet ten jest doskonałym wyborem nie tylko dla zaawansowanych, ale również początkujących programistów. W chwili obecnej μVision IDE dostępny jest w trzech różnych wariantach, dzięki czemu każdy może dobrać pod siebie poszczególne funkcjonalności. Arm Keil bardzo dobrze zna architekturę swoich procesów, dzięki czemu można zyskać olbrzymią przewagę nad konkurencyjnymi rozwiązaniami. Tylko Mdk Arm jest w stanie w 100% wykorzystać możliwości najnowszych rdzeni.

Dlaczego warto?

Pakiet μVision jest cały czas aktualizowany, a co najważniejsze systematycznie pojawiają się gotowe projekty, które wspierają i przyśpieszają rozwój oprogramowania wbudowanego. Programiści do dyspozycji mają kompletną dokumentację techniczną oraz przydatne płytki ewaluacyjne dla wszystkich urządzeń, które opierają się na rdzeniach ARM. Keil Mdk-Arm to doskonała propozycja dla tych osób, które cenią sobie nie tylko prostotę programowania, ale również wydajność. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że oprogramowanie Keil Mdk-Arm dostępne jest nie tylko na stacje robocze (node locked) ale również w specjalnej wersji sieciowej (flex i floating). W wersji sieciowej poszczególne stacje robocze mogą łączyć się bezpośrednio z serwerem w sieci, pobierając licencją na czas pracy danego stanowiska. Po zakończeniu prac, licencja automatycznie wraca na serwer, dzięki czemu kolejne stacje robocze mogą śmiało z niej skorzystać.

Leave a comment