Skip to content Skip to footer

Kursy SEP i zdobywane uprawnienia

Wszystkie osoby, które chcą rozpocząć swoją drogę zawodową w branży elektrycznej, powinny wybrać się na kurs SEP (SEP, czyli Stowarzyszenie Elektryków Polskich). Jest on wskazany każdej osobie, która jest zainteresowana tym tematem. Kursy SEP są także skierowane dla osób, które muszą odnowić swoje prawne zdolności, ponieważ kończą się one egzaminem, dzięki któremu można uzyskać SEP uprawnienia.

Kursy są zwykle organizowane w różnych miejscach rozłożonych po całej Polsce. Można na nich zdobyć SEP uprawnienia. Dzięki szkoleniu zwieńczonym egzaminem istnieje możliwość uzyskania:

– uprawnienia elektryczne, (grupa 1),
– uprawnienia ciepłownicze/energetyczne, (grupa 2),
– uprawnienia gazowe, (grupa 3).

Jak wygląda szkolenie?

Wszystko zależy od tego, jaką grupę (wymienione powyżej) się wybierze. Po dokonaniu wyboru wiedza teoretyczna oraz wiedza praktyczna są dostosowane do danej grupy uczestników. Kursy sep są prowadzone przez wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów, którzy swoje umiejętności zawsze przekazują w sposób przyjazny dla uczestników szkolenia. Przyjazna atmosfera na zajęciach teoretycznych oraz praktycznych powoduje, że kształcenie odbywa się bezstresowo, a przekazywana wiedza jest jasna i łatwa do zrozumienia. Ponadto wykładowcy udostępniają uczestnikom kursu przydatne materiały, które ułatwią naukę do egzaminu wieńczącego cały kurs.

Egzamin nie jest skomplikowany, ponieważ nie pojawia się na nim nic, co by nie było przerabiane na zajęciach szkoleniowych. Średnia zdawalność egzaminu wśród uczestników jest zwykle bardzo wysoka.

Kto może, a kto powinien uczestniczyć w kursie?

Kursy SEP są skierowane do wszystkich osób, które są zainteresowane branżą elektryczną. Chcą profesjonalnie oraz legalnie zająć się eksploatowaniem, montowaniem oraz konserwacją urządzeń elektrycznych oraz systemów sieci elektrycznej, np. oświetlenia ulicznego lub sieci trakcyjnej.

Każdy chcący uzyskać uprawnienia SEP powinien być pełnoletni. Korzystanie z kursu nie wymaga ukończonego 18 roku życia, lecz w momencie przystąpienia do egzaminu wieńczącego kurs, uczestnik powinien być już prawnie dorosły. Musi on posiadać także wykształcenie podstawowe.

Kursy są także skierowanie do osób już posiadających uprawnienia SEP. Prawo nakazuje regularne odnawianie swoich prawnych zdolności w branży elektrycznej. Każdy posiadający już uprawnienia powinien co 5 lat przejść ponownie kurs.

Leave a comment