Skip to content Skip to footer

Logistyczne korzyści z konfekcjonowania towarów

Każdy produkt schodzący w taśmy produkcyjnej, zanim trafi na półki sklepowe czy też do hurtowni przechodzi przez konfekcjonowanie towaru, co jest bardzo istotne z punktu widzenia logistyki sprzedaży, magazynowania i transportu. Ten proces pozwala na wyeksponowanie walorów produktu oraz ważnych informacji, które go dotyczą.

Jakie czynności składają się na konfekcjonowanie produktów?

Pod pojęciem „konfekcjonowanie towaru” kryje się szereg różnych czynności przygotowujących pojedyncze produkty do sprzedaży detalicznej w sposób eksponujący wszystkie cechy dotyczące tego konkretnego produktu. Pakowanie w różnego rodzaju specjalnie zaprojektowane opakowania oddają charakter produktu w sposób zachęcający do jego zakupu potencjalnych klientów. Pojemniki, worki, kartony posiadają nadruki z logo oraz danymi adresowymi producenta.

Czynności, które konfekcjonowanie logistyka zawiera dotyczą ręcznego lub maszynowego pakowania za pomocą specjalnych urządzeń, które znacznie przyspieszają proces przydzielania opakowań pojedynczym produktom. Konfekcjonowanie produktów to także tworzenie palet i opakowań zbiorczych, które znacznie ułatwiają i optymalizują transport do odbiorcy. Tego typu działania mogą być prowadzone samodzielnie przez producenta lub zlecane wyspecjalizowanym firmom zewnętrznym.

W jaki sposób odpowiednie opakowania informują klientów o towarach?

Profesjonalne konfekcjonowanie logistyka ma na celu oprócz opakowania poszczególnych towarów także umieszczenie na pudełkach ważnych z punktu widzenia klienta informacji dotyczących produktu. Istotne dla odbiorców są wyjaśnienia odnośnie składu danego towaru, daty jego produkcji, terminu przydatności do spożycia, a także innych ważnych szczegółów, o których potencjalny klient powinien wiedzieć decydując się na zakup.

Bardzo ważnym elementem, które umieszcza się na jednostkowym opakowaniu jest cena produktu, którą można wyczytać z metki samoprzylepnej lub z kodu kreskowego, odczytywanego na pomocą czytników w każdym sklepie.

Jaki wpływ na sprzedaż ma konfekcjonowanie produktów?

Atrakcyjnie zaprojektowane opakowania jednostkowe mogą znacznie zwiększyć sprzedaż danego produktu, ponieważ przyciągają one uwagę potencjalnych klientów. Łatwa dostępność interesujących każdego nabywcę informacji o produkcie także jest zachęcająca.

Leave a comment