Skip to content Skip to footer

Mity na temat uprawnień SEP Katowice

SEP, czyli Stowarzyszenie Elektryków Polskich to znana i ceniona organizacja. Jednak, jak to często bywa, w Internecie krąży wiele nieprawidłowych informacji na temat organizowanych przez nich kursów internetowych. Jak przedstawiają się kolejno takie mity?

Mit 1 – Kurs SEP Katowice jest tylko dla osób uczących się wcześniej zawodu elektryka

Niektórzy sądzą, że skoro SEP jest taką renomowaną firmą, to w zasadzie mogą na niego uczęszczać tylko i wyłączne osoby, które mają już jakieś wykształcenie w tym kierunku. Tak jednak oczywiście nie jest.

Warto podkreślić, że rzeczywiście ukończenie np. technikum gazowniczego, jest jakimś atutem i sprawia, ze jeśli tylko osoba ma odpowiednią wiedzę, to w zasadzie może od razu iść prosto na egzamin tylko i wyłącznie. Jednak zasadniczo, kursy SEP Katowice są naprawdę dla każdego, kto tylko ukończył szkołę i ma minimum 18 lat.

Mit 2 – nie ma sensu inwestować w uprawnienia SEP Katowice, ponieważ trzeba je aktualizować

Czasem pojawiają się też głosy, że przecież takie uprawnienia SEP Katowice są bez sensu, bo trzeba je co pięć lat aktualizować. Warto zatem wyjaśnić, że generalnie każde uprawnienia obecnie trzeba aktualizować. Nie istnieją jedne ogólne uprawnienia, które będą do końca życia.

Certyfikat SEP zaś naprawdę wiele znaczy w porównaniu do wszystkich innych certyfikatów. Dla praktycznie wszystkich pracodawców stanowi on naprawdę konkretne potwierdzenie uprawnień danego pracownika. Warto jeszcze zaznaczyć, że takie uprawnienia SEP Katowice ważne są także na terenie całej Unii Europejskiej.

Mit 3 – kurs SEP Katowice niczym się nie różni od pozostałych kursów

Oczywiście, jest to nieprawidłowa informacja. Po pierwsze, kursy SEP prowadzone są przez naprawdę bardzo doświadczonych nauczycieli, którzy wiedzą, jakie informacje są najbardziej przydatne i przede wszystkim trzeba przekazać, co jest ważne w praktyce.

Po drugie, SEP słynie z tego, że dużą uwagę zwraca na kwestie bezpieczeństwa- omawiane jest tam, jak zadbać o bezpieczeństwo stanowiska pracy, swoje, w jaki sposób zabezpieczyć siebie, jak rozpoznać, że coś się dzieje z nami, z naszym kolegą, jak wygląda pierwsza pomoc. To są bardzo istotne elementy!

Podsumowując, naprawdę warto zainwestować w kursy SEP i nie słuchać wszystkich nieprawidłowych informacji, które o nich krążą.

Leave a comment