Skip to content Skip to footer

Na co zwracać uwagę wybierając kalendarz reklamowy?

Kalendarze reklamowe należą do najbardziej popularnych gadżetów. Są bardzo atrakcyjne i chętnie wybierane przez potencjalnych klientów. Z tego właśnie powodu firmy często wybierają właśnie kalendarze jako swój gadżet reklamowy. Ich wybór jest na prawdę spory. Na co, więc zwracać uwagę przy składaniu zamówienia?

Rodzaj kalendarza

Kalendarze mogą być różne. Najczęściej wybierane są kalendarze książkowe lub ścienne. Rzadziej takie, które można postawić na biurku lub schować do portfela. One są już raczej przeżytkiem zastąpionym przez telefony komórkowe. Przed złożeniem zamówienia warto, więc dobrze zastanowić się nad typem kalendarza, jaki będziemy potrzebować.

Wielkość kalendarza

Kalendarze reklamowe mogą mieć różną wielkość. Dotyczy to każdego możliwego typu. Planer na ścianę może być formatu A0, ale może też być wielkości A3. Kalendarz ścienny może składać się z jednej planszy z dużym zdjęciem albo być trójdzielny. Kalendarze książkowe też mogą mieć różne formaty – od A6 do A4. Można, więc podzielić je na wersje kieszonkowe oraz takie, w których jest bardzo dużo miejsca na notatki i planowanie. Oczywiście wielkość kalendarza będzie miała też swoje odbicie w cenie każdego egzemplarza. Czasami jednak nie warto oszczędzać. Trudno wyobrazić sobie, by rozdawanie małych i skromnych kalendarzy mogło być uznane za akcję marketingową z prawdziwego zdarzenia.

Wzór

Kalendarz reklamowy ma przede wszystkim pełnić funkcje – jak sama nazwa wskazuje – reklamowe. Musi, więc wyglądać reprezentatywnie i być dumą firmy. Chodzi przecież o to, by się nim chwalić i z uśmiechem rozdawać go potencjalnym oraz obecnym klientom. Wzór musi, więc wpadać w oko. Być ładny i charakterystyczny. Koniecznie musi być na nim logo firmy. Musi być umieszczone w sposób wyraźny i czytelny. Nikt nie może mieć wątpliwości, co do tego, co napisano na logo. Gdyby okazało się nieczytelne, to pieniądze wydane na kalendarze byłyby po prostu źle zainwestowane. Klient nie trafi do firmy, której nazwy nie będzie mógł odczytać. Poza tym, wygląda to też dość nieprofesjonalnie. Zanim, więc zamówisz całą partię kalendarzy, koniecznie musisz się upewnić, że wszytko w projekcie jest czytelne, wyraźne i dokładnie takie, jakie było w planach.

Leave a comment