Skip to content Skip to footer

Wręczanie upominków w biznesie – jak robić to z klasą?

Relacje firmowe w dzisiejszych czasach są bardzo trudne. Wymagają taktu oraz wyczucia. Nie zawsze możemy mieć pewność, że dbałość o zaspokojenie potrzeb klienta jest gwarancją długiej współpracy. Jak jeszcze pokazać klientowi, że jest ważny dla firmy?

Prezent – czy to wypada?

Od dłuższego czasu w relacjach B2B, czyli firma z firmą, przyjęło się wręczanie klientom upominków. Jest to jednak bardzo delikatny i trudny temat. O ile dobrze dobrany prezent może ocieplić relacje firmowe. Tak prezent nietrafiony może je ochłodzić, czy nawet doprowadzić do zerwania relacji.

Prezent dla klienta przede wszystkim nie może być osobisty. Warto pamiętać, że relacje służbowe powinny pozostać na gruncie służbowym. Rzadko kiedy takie relacje przenoszą się na prywatną sferę życia. Umiejętność odnalezienia tej cienkiej, delikatnej granicy świadczy o klasie i stylu przedsiębiorcy.

Jaki prezent można wręczyć?

Zastanawiając się, jaki prezent kupić klientowi warto zastanowić się, jaki powinien być jego koszt. Prezent drogi, kosztowny może okazać się bardzo złym pomysłem. Obdarowany klient może poczuć się onieśmielony.

Bardzo ciekawym wyborem jest postawienia na prezenty praktyczne. Długopis z grawerem jest upominkiem, który klient będzie nosił przy sobie. Dzięki temu możemy mieć pewność, że często będzie sobie przypominał o firmie.

Warto również zadbać o eleganckie etui na długopis z grawerem. Jest to dopełnienie prezentu, który nie jest bardzo kosztowny, a jednocześnie ma klasę i jest subtelnym przypomnieniem o firmie. Kupując długopis z grawerem należy wybrać solidny, metalowy długopis. Długopis plastikowy nie jest odpowiedni, takie długopisy można rozdawać klientom, którzy pojawią się w biurze. Jest to bardzo ekonomiczny gadżet reklamowy.

Innym ciekawym pomysłem na prezent dla klienta są szachy. Gra mistrzów nie jest czysto praktycznym upominkiem, ale pokazuje, że doceniamy partnera oraz jego umiejętności intelektualne oraz strategiczne.

Klient, który otrzyma prezent od firmy czuje się doceniony i wie, że jest ważny. Pozytywne wrażenia ze współpracy będą owocowały polecaniem kolejnym klientom biznesowym. Jest to skuteczny sposób na zbudowanie siatki dobrych klientów, z którymi można nawiązać stała, owocną współpracę.

Długopisy z grawerem dostępne są w ofercie Grawernia.pl.

Leave a comment