Warto w życiu dążyć do spełnienia marzeń, spełniać się zawodowo i prywatnie, mieć plany na przyszłość i czerpać radość z każdego, nawet niewielkiego sukcesu. Warto też się poświęcić w dążeniu do określonego celu, szczególnie gdy chodzi o pracę i zarobki. Nie ma się więc co dziwić, że tyle osób zakłada firmy i spółki. Dzięki temu można coś w życiu osiągnąć.
Nieudany biznes
Nie zawsze jednak biznes jest udany. Często nie trafia się w niszę na rynku i biznes po prostu nie wypala. Czasem dzieje się tak po długim czasie a czasem po krótkim. W każdej takiej sytuacji trzeba poszukać rozsądnego rozwiązania tego problemu.
Zawsze można spróbować sprzedać spółkę, jednak jak sama nazwa wskazuje ma się ją w co najmniej dwie osoby. A wtedy sprzedaż nie jest taka prosta. Jeśli w czasie działalności firmy narosły liczne długi u wierzycieli, wtedy jedynym rozsądnym rozwiązanie jest Upadłość spółki z o.o.
Upadłość spółki z o.o od A do Z
Każda spółka może ogłosić upadłość w dowolnym momencie. Wniosek o ogłoszenie upadłości składa się do sądu upadłościowego a na jego rozpatrzenie sąd ma co najmniej 30 dni. Wniosek może złożyć tylko jedna osoba z zarządu spółki, nie może to być wniosek zbiorowy.
Wniosek upadłościowy może również złożyć wierzyciel spółki. Musi być jedynie dosyć zdeterminowany, by odzyskać swój dług. Wniosek składa się do 30 dni od momentu, w którym stwierdza się niewypłacalność.
Kiedy można stwierdzić, że spółka jest niewypłacalna?
Niewypłacalność spółki określa się wtedy, kiedy przez okres trzech miesięcy wstecz współka nie jest w stanie regulować swoich należności finansowych. Wtedy nie pozostaje już nic innego jak ogłoszenie upadłości.
Celem upadłości firmy jest zaspokojenie potrzeb wierzycieli. Jest to zwykle ostatni etap upadłościowy firmy. Po wydaniu stosownego postanowienia przez sąd, spółka zostaje wykreślona z KRS na wniosek syndykata. Jeśli ma się problem z wnioskiem upadłościowym, można się zgłosić do firmy, która pomaga firmom ogłosić upadłość i załatwia za nią wszelkie formalności.