Skip to content Skip to footer

Niklowo wodorkowe akumulatorki

Wiele osób nie wyobraża sobie życia bez energii elektrycznej. By nie musieć cały czas korzystać z zasilania sieciowego, coraz więcej ludzi decyduje się na zakup akumulatorków. Akumulatory umożliwiają korzystanie z wielu urządzeń bez konieczności ciągłego podłączenia do prądu.

Akumulatorki niklowo wodorkowe

Akumulatorki niklowo wodorkowe, czyli akumulatory NiMH cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze strony kupujących. Wpływ na to ma wiele czynników. Akumulatorki niklowo wodorkowe nie zawierają szkodliwego pierwiastka kadmu. Z uwagi na to są o wiele bardziej ekologiczne od swoich odpowiedników.

Dodatkowo, akumulatorki NiMH posiadają jedną z najwyższych dostępnych na rynku gęstości energii. Gęstość energii oraz zdecydowanie większa pojemność sprawia, że ten rodzaj akumulatorków zyskuje na popularności.

Efekt pamięci w akumulatorach

Akumulatorki niklowo wodorkowe od zawsze posiadały sporą wrażliwość na niepełne rozładowanie oraz przeładowanie. Wrażliwość ta prowadziła do pozornego zmniejszenie akumulatora. Na szczęście producenci dokładają wszelkich starań, by efekt ten zniwelować całkowicie. Najnowsze akumulatory niklowo wodorowe prawie wcale nie mają problemu z efektem pamięci.

Jednak, by zapobiegać problemowi pamięci w akumulatorach, należy je prawidłowo użytkować. Wbrew pozorom stan naładowania baterii ma ogromne znacznie. Akumulatorek powinien być całkowicie rozładowany podczas ładowania. Warto również zwrócić uwagę na to, by nie przeładować akumulatorka.

Gdzie można wykorzystać niklowo wodorkowe akumulatorki?

Akumulatory NiMH znajdują zastosowanie w najróżniejszych dziedzinach życia. Z uwagi na to, że akumulatorki niklowo wodorkowe posiadają dużą odporność na skrajne temperatury, znakomicie sprawdzają się one w systemach alarmowych.

Spora pojemność akumulatorów NiMH sprawiają, że coraz częściej są one stosowane w urządzeniach medycznych oraz systemach zasilania awaryjnego.

Duża wydajność prądowa oraz stosunkowo długa żywotność sprawia, że akumulatorki niklowo są coraz częściej stosowane w elektronarzędziach.

Przenośne źródła energii są niemalże niezbędne w obecnych czasach. Nic więc dziwnego, że coraz więcej urządzeń i narzędzi opiera swoje działanie na zasilaniu akumulatorowych. Takie zasilanie jest zdecydowanie bardziej wygodne niż tradycyjne zasilanie sieciowe. Warto jednak zwracać uwagę na pojemność akumulatorków i odpowiednie ich eksploatowanie.

Leave a comment