Skip to content Skip to footer

Obsługa prawna przedsiębiorstwa – bezpieczeństwo dla firmy

Prowadząc firmę nie zawsze przedsiębiorca jest w stanie skupić się na rozwijaniu działalności czy budowaniu strategii rozwoju. Jednym z elementów prowadzenia przedsiębiorstwa jest mierzenie się z zawiłościami prawnymi, które czyhają na przedsiębiorcę na każdym kroku. Jak zabezpieczyć się przed popełnieniem błędu?

Lepiej zapobiegać

Prawo w naszym życiu pojawia się na co dzień. Prowadząc działalność gospodarczą dużo częściej mamy kontakt z zawieraniem umów, negocjacjami czy windykacją należności niż będąc zatrudnionym na umowę o pracę.

Obsługa prawna przedsiębiorstw to sposób na zapobieganie problemom, który jest dużo bardziej wydajny niż ratowanie się po błędnie podjętych decyzjach. Wbrew pozorom stała obsługa prawna przedsiębiorstw może okazać się dużo tańsza niż naprawianie popełnionych błędów.

Wsparcie specjalisty pozwoli na unikniecie pomyłek, podpisanie dobrych umów czy skrócenie czasu windykacji należności. Są to wszystko bardzo ważne elementy prowadzenia firmy, które przekładają się na uzyskany dochód.

Jak zminimalizować koszty?

Stała obsługa prawna przedsiębiorstw nie musi być dużym wydatkiem dla firmy. Wynagrodzenie abonamentowe ma wiele zalet. Wprawdzie jest to opłata stała, która firma ponosi nie zależnie od wykorzystanych godzin, ale dzięki temu ma nieograniczony dostęp do zaufanego prawnika w sytuacjach, gdy jest to niezbędne.

Stała obsługa prawna przedsiębiorstw ma jeszcze jedną, niekwestionowaną zaletę. W sytuacji kryzysowej firma nie musi w pośpiechu poszukiwać pomocy prawnej. Dzięki temu może być pewna umiejętności i wiedzy swojego zaufanego prawnika. Nie jest to już tak oczywiste, gdy pomocy prawnej przedsiębiorca szuka, gdy jest ona niezbędna natychmiast. Nie ma czasu na zebranie opinii o kancelarii, spotkanie z kilkoma prawnikami. Takie postępowanie może okazać się bardzo zdradliwe.

Obsługa prawna przedsiębiorstw może być rozliczana również na innych zasadach. Wynagrodzenie mieszane, czyli ryczałtowo – godzinowe również może okazać się korzystną propozycją dla przedsiębiorcy.

Poszukując obsługi prawnej przedsiębiorstwa warto już od samego początku prowadzenie działalności zacząć rozglądać się za kancelarią prawną godną zaufania. Jest to sposób zabezpieczenia się przed trudnymi momentami, które wcześniej czy później zdarzają się w każdej firmie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy GLC.

Leave a comment