Skip to content Skip to footer

Domowe sposoby na naukę języka angielskiego

Globalizacja na dobre wkroczyła do naszego codziennego życia. Obojętnie, jaki kraj wysokorozwinięty się nie odwiedzi, można zjeść w tej samej knajpie szybkiej obsługi, kupić kosmetyki czy ubrania znanych sieciówek. Można pracować zdalnie dla firmy, która działa za granicą, co jeszcze kilka dekad temu wydawało się niemożliwe. Takie zmiany wymagają od ludzi dostosowania się, poszerzania swoich horyzontów i nauki języków obcych.

Który język obcy jest najważniejszy?

Trudno jednoznacznie określić, który język zagraniczny jest dla wszystkich najważniejszy. To logiczne, że jeśli ktoś wyemigrował do Chin, najważniejsza dla niego będzie znajomość sinologii. Nie da się jednak zaprzeczyć, że w większości międzynarodowych firm językiem formalnym jest język angielski. W dzisiejszych czasach już od najmłodszych lat dzieci mają kontakt z tą mową zagraniczną. Nierzadko sprawdzając plan zajęć przedszkolaków, można dopatrzyć się zajęć z języka angielskiego. Również osoby dorosłe, które lata edukacji mają już dawno za sobą, bardzo chętnie szkolą swoje umiejętności w tym zakresie.

Domowe sposoby na naukę języków obcych

Kiedy ktoś myśli o tym, jak najlepiej podszkolić swój język angielski, zazwyczaj przed oczami staje mu wizja drogich kursów, na jakie trzeba się zapisywać. Tymczasem metod na samodzielną naukę języków obcych jest cała masa. Jednym z nich jest chociażby słuchanie zagranicznych audiobooków. Można robić to gdziekolwiek – w pracy (jeśli takowa na to pozwala), podczas sprzątania czy jazdy samochodem. Kolejnym doskonałym pomysłem jest czytanie w języku obcym. Z pewnością każda miejska biblioteka posiada w swoich zbiorach pozycje w języku angielskim. Nie trzeba martwić się, że nie do końca rozumie się każde słowo – można sprawdzać je na szybko w słowniku albo po prostu starać się zrozumieć je z kontekstu zdania.

Najlepszym jednak sposobem na szkolenie swoich lingwistycznych zdolności jest praktyka. Co to oznacza? Warto znaleźć sobie zagranicznego przyjaciela, z którym będzie się wymieniać maile, prowadzić wideorozmowy. To doskonały patent na szkolenie języka obcego bez wydawania zbędnych funduszy. Na pewno kursy językowe czy spotkania online z native speakerem są również świetnym pomysłem.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House Wrocław.

Leave a comment