Skip to content Skip to footer

Opakowania biodegradowalne – czy warto je wybrać?

Coraz więcej lokali gastronomicznych i firm cateringowych odchodzi od wykorzystywania plastikowych pojemników jednorazowego użytku. Opakowania umożliwiające klientom zabieranie jedzenia na wynos są w restauracjach niezbędne. Czy pojemniki jednorazowe z surowców biodegradowalnych są dobrą alternatywą dla plastiku?

Opakowania jednorazowe dla gastronomii z papieru i trzciny

Ze względu na obowiązujące normy, plastikowe słomki i sztućce zostały w dużym stopniu zastąpione przez naturalne odpowiedniki. Drewniane widelce, choć mniej ostre, okazały się wystarczająco dobrze spełniać swoją rolę. Jednak co z jednorazowymi naczyniami? Wiele osób podchodzi do tematu sceptycznie, okazuje się jednak, że pojemniki jednorazowe z surowców roślinnych, mogą być skutecznie wykorzystywane do przenoszenia zarówno zimnych, jak i gorących dań. Wykorzystanie odpowiednich technologii sprawia, że papierowe kubki nie przemakają. Surowce takie jak trzcina cukrowa czy bambus umożliwiają tworzenie jednorazowych opakowań, których właściwości mechaniczne są przynajmniej równie dobre, jak używanych do tej pory plastikowych.

Biodegradowalne opakowania jednorazowe dla gastronomii – zalety

Badania dowodzą, że naczynia z naturalnych surowców mogą być bardziej korzystnym rozwiązaniem. Przede wszystkim ich wykorzystanie eliminuje ryzyko związane z ewentualną toksycznością produktów plastikowych. Zaletą pojemników z części roślinnych jest bardziej pewna hipoalergiczność produktów. Biodegradowalne naczynia z bezpiecznych surowców oferuje hurtownia opakowań jednorazowych Nowy Sącz. W czasach kryzysu związanego z ilością produkowanych przez człowieka śmieci, dobrą informacją jest fakt, iż ekologiczne pojemniki można kompostować. Większość z nich rozkłada się w czasie krótszym niż 90 dni. Warto również zauważyć, że przy ich produkcji stawia się na rozwiązania umożliwiające maksymalne zaoszczędzenie wody i energii elektrycznej. Dzięki temu wykorzystanie biodegradowalnych opakowań jest opłacalne finansowo.

Hurtownia opakowań jednorazowych Nowy Sącz

Zakup ekologicznych produktów w Nowym Sączu nie jest żadnym problemem. Właściciele lokali gastronomicznych zaopatrzą się tutaj w dobrej jakości artykuły z papieru, drewna lub trzciny cukrowej. Wybór produktów biodegradowalnych na pewno wzbudzi uznanie u klientów restauracji.

Leave a comment