Skip to content Skip to footer

Outsourcing dla rozwoju

W dzisiejszych czasach przedsiębiorca musiałby być człowiekiem renesansu, żeby samodzielnie poradzić sobie ze wszystkimi trudami prowadzenia biznesu. Dlatego tak popularny staje się oursourcing i inne, opierające się na podobnej zasadzie rozwiązania.

Głowa jest jedna, a spraw jest wiele

Nie sposób znać się na wszystkim i niemożliwym jest zajmowanie się wszystkim samemu. W idealnym świecie przedsiębiorca miałby w małym paluszku zagadnienia z kategorii prawa, księgowości, marketingu i procesu produkcji. W rzeczywistości, każdy specjalizuje się w jednej czy dwóch dziedzinach, a inne zadania zostawia fachowcom.

Właśnie dlatego powstał outsourcing kadr i płac, outsourcing księgowości jako takiej czy wyprowadzanie poza firmę obowiązków związanych z obsługą systemów komputerowych. Rozsądny przedsiębiorca wie, że choć firmie outsourcingowej trzeba zapłacić, to inwestycja ta szybko się zwróci, bo pozwoli rozwijać się całej firmie.

Po co komu outsourcing kadr i płac?

Outsourcing kadr i płac to nie jest coś, na co decydują się leniwi. To rozwiązanie, które daje przedsiębiorstwu szereg realnych korzyści. Zajęcie się tym, co jest najważniejsze dla przedsiębiorstwa, może mieć miejsce tylko wtedy, gdy właściciel zdecyduje się przekazać pewne obowiązki innym podmiotom.

Outsourcing pomaga zwiększyć skuteczność firmy, skupić się na największych wyzwaniach i daje czas na walkę z zagrożeniami, które czyhają na każdą rozwijającą się firmę. A gdy już jest mowa o zagrożeniach – outsourcing kadr i płac ogranicza ryzyko operacyjne do minimum, bo podmiot odpowiedzialny za rozliczanie pracowników będzie tym, który ewentualnie będzie tłumaczył się urzędowi skarbowemu z błędów księgowych.

Zatrudnianie nie jest już problemem

Który przedsiębiorca ma czas na szukanie odpowiedniego pracownika? Gdy w kolejce zadań do wykonania tłoczą się spotkania z partnerami biznesowymi, wprowadzenie na rynek nowego produktu czy ustalanie budżetu na przyszły rok, bawienie się w headhuntera nie należy do największych pragnień właściciela firmy. Outsourcing kadr i płac sprawi, że jedynym zadaniem będzie akceptacja tego kandydata, który została zaproponowany albo wybór między dwoma najlepszymi.

Oddanie w ręce innego podmiotu spraw pracowniczych ułatwi też kwestię szukania pracowników na zastępstwo, rozliczania i planowania urlopów ważnych pracowników czy też kontroli postępów nowego personelu. Firma outsourcingowa za dodatkową opłatą może również zająć się przeszkoleniem stażystów, prowadzeniem szkoleń dla pracowników czy prowadzeniem programów mentorskich.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z GLC