Skip to content Skip to footer

Pojemniki ESD – łatwy transport

Pomimo tego, że na rynku transportowym wiele się dzieje w ostatnich latach i zachodzą pozytywne zmiany dotyczące szybkości oraz jakości transportu, to wciąż bardzo wiele zależy od sposobu zapakowania konkretnych towarów i produktów. W jaki sposób zapakować komponenty elektryczne i elektroniczne, aby przetrwały one nawet najtrudniejsze warunki podczas transportu? Czy na rynku znajdziemy dedykowane pojemniki lub kontenery?

Pojemniki przemysłowe


Zanim przejdziemy do rozwiązań dedykowanych przemysłowi elektronicznemu i elektrycznemu, warto wskazać, że rynek pojemników przemysłowych, tj. pojemników służących do transportu, składowania, a czasami nawet eksponowania konkretnych produktów w sklepach detalicznych, zdominowały ostatnio pojemniki wykonane z tworzyw sztucznych. Dzięki łatwemu systemowi produkcji tego typu pojemników, są one jednymi z najtańszych w obrocie, a tym samym powszechnie wykorzystywane. Jednocześnie wielość i różnorodność tworzyw sztucznych daje nam możliwość dopasowania materiału do konkretnych rozwiązań – np. w przypadku branży spożywczej czy medycznej, konieczne jest stosowanie tworzyw sztucznych, które nie będą w żaden sposób reagowały z towarem (co musi być potwierdzone konkretnymi certyfikatami oraz atestami).

Kontenery ESD – elektronika


W przypadku elektroniki i komponentów elektrycznych oprócz odporności na uszkodzenia mechaniczne niezwykle powszechne w transporcie, należy zwrócić uwagę na ewentualne uszkodzenia powstające w wyniku naładowań elektrostatycznych – czy to powstających już na etapie produkcji, czy też dopiero transportu. Każde takie naładowanie elektrostatyczne może doprowadzić do uszkodzenia wrażliwej elektroniki, a tym samym powstania uszkodzeń niewidocznych gołym okiem, a wychodzących dopiero na etapie testowania produktu (najczęściej już u klienta docelowego). Liczne reklamacje zaraz po zakupie mogą spowodować spadek renomy marki i mniejsze zainteresowanie klientów.

Kontenery ESD – specjalistyczne pojemniki przemysłowe


Dedykowanym rozwiązaniem dla elektroniki są wszelkiego rodzaju pojemniki ESD, które mają zapewnić bezpieczny transport tego typu elementów i układów. Chronią one zawartość nie tylko przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale posiadają również powstawaniu wyładowań elektrostatycznych oraz absorbują wyładowania znajdujące się na elektronice (powstałe chociażby na etapie produkcji).

Pojemniki ESD


Podsumowując, jeżeli zależy nam na profesjonalnym transporcie elektroniki, warto postawić na sprawdzone rozwiązania w postaci dedykowanych kontenerów i pojemników ESD dostępnych na stronie https://www.schoellerallibert.com/pl/client-cases/automotive/pojemniki-esd-euroclick-w-trcz/.