Skip to content Skip to footer

Pakowanie usługowe

Producenci na całym świecie zwracają szczególną uwagę na pakowanie produktów w funkcjonalne, a także ładnie wyglądające opakowania. Dużą uwagę zwraca się na opakowania, ponieważ to one mają duży wpływ na zakupy. Klienci często kupują oczami – to właśnie opakowanie może wpłynąć na to, czy klient kupi dany produkt czy nie.

Pakowanie produktów

Opakowania mają spełniać funkcję ochronną dla zawartości, mają też ułatwić klientom ponowne wypakowywanie produktów i ich przechowywanie. Jeśli producent ma więcej produktów do zapakowania, może to być zbyt uciążliwe dla niego, aby założyć dział, który będzie tylko zajmował się tą częścią procesu logistycznego. Dlatego lepiej oddać ten proces firmom, które mają już doświadczenie w tym kierunku, wykształconą kadrę, a także pomysły na zoptymalizowanie tego procesu. Pakowanie usługowe może być dobrym pomysłem dla firm, które nie mają możliwości robić tego na własną rękę.

Pakowanie usługowe – zalety

Pakowanie usługowe daje możliwość nie tylko zaoszczędzenia czasu, ale też pieniędzy. To przygotowane do tego firmy zajmują się tym i zdejmują odpowiedzialność za ten krok w systemie logistycznym. Szczególnie usługowe pakowanie produktów sypkich wiąże się z dużym nakładem pracy, bo potrzebna jest duża ostrożność w trakcie tego procesu. Firmy, które oferują pakowanie usługowe mają często do dyspozycji profesjonalne maszyny do wykonywania opakowań, w zależności od tego z jakim produktem mają do czynienia. Profesjonalne maszyny bardzo dużo kosztują, zajmują sporo miejsca, a także wymagają profesjonalnej kadry do jej obsługi i firmy serwisowej do jak najszybszego rozwiązania problemu.

Różne rodzaje opakowań

Opakowania oferowane przez firmy, które się w tym specjalizują są bardzo różne. Usługowe pakowanie produktów sypkich polega na używaniu specjalnie do tego przygotowanych torebek, np. płaskich, do których wkłada się na przykład ryż. Torebka stojąca z fałdką boczną służy do pakowania kakao, cukru, kaszek czy kawy. Są to produkty sypkie, które trzeba chronić przed wilgocią i przed dostaniem się innych związków, które mogą mieć wpływ na ich świeżość i aromat. Specjalne opakowania typu doypack służą do przechowywania nie tylko sypkich produktów, ale też do sosów i płynów. Dzięki temu, że firmy, które specjalizują się w pakowaniu usługowym mają specjalne maszyny, mogą przystosować opakowanie do zapotrzebowań klienta i do wymogów danego produktu. W przypadku produktów spożywczych jest to bardzo istotne, aby opakowanie było najwyższej jakości.

Leave a comment