Skip to content Skip to footer

Palety H1 najlepsze dla branży spożywczej

Zamierzasz otworzyć firmę z branży spożywczej. Zastanawiasz się, jak przewozić towar, aby było tanio, a jednocześnie zostały zachowane wszystkie normy czystości. Przyjrzyj się bliżej paletom H1.

Idealna do przewozu produktów spożywczych

Paleta H1, nazywana paletą higieniczną, jest wykonana z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Co ważne, tworzywo jest dopuszczone do kontaktu z żywnością. Dzięki temu bez problemu można składować i przewozić żywność na paletach H1. Palety H1, w przeciwieństwie do zwykłych, drewnianych europalet, można bardzo łatwo utrzymać w idealnej czystości. Powierzchnie palet są gładkie, co dodatkowo ułatwia mycie i dezynfekcję. Do mycia wystarczą zwykłe środki czyszczące stosowane w przemyśle spożywczym.Palety H1 dobrze sprawdzają się także w przemyśle farmaceutycznym oraz we wszystkich, gdzie wymagana jest wyjątkowa czystość.

Specjalna konstrukcja ułatwia przechowywanie

Paleta h1 wymiary ma ujednolicone. Wynoszą one 1200×800 mm. Dzięki temu nie ma żadnego problemu z wymianą palet nawet w odległych miejscach. Bardzo dużą zaletą palet H1 jest ich specjalna konstrukcja. Zastosowanie specjalnych kratek sprawia, że powietrze przepływa swobodnie. Ułatwia to wentylację, nie dopuszcza do niepożądanego zawilgocenia, a także ułatwia niezbędne schłodzenie towaru. Paleta H1 wymiary ma ujednolicone, a zarazem specjalne ranty na obrzeżach sprawiają, że bez problemu można te platformy składować jedna na drugiej. Ranty dodatkowo zabezpieczają towar przed zsunięciem się z palety.

Możesz kupić albo wypożyczyć

O paletach H1 musisz też wiedzieć, że są stosunkowo lekkie. Ważą tylko 18 kg (drewniane palety ok. 25 kg). Ponieważ są wykonane z wytrzymałego, solidnego tworzywa, mogą służyć przez wiele lat. Bez problemu znoszą niskie i wysokie temperatury (zwykle przeznaczone są do pracy w zakresach od -40 do 70 stopni Celsjusza). Na paletę H1 można załadować nawet 1000 kg towaru.Jeśli palety będziesz wykorzystywać tylko od czasu do czasu, to nie musisz jej kupować. Wiele firm oferuje już usługę wynajmu palet H1. Możesz więc wynająć niezbędną ilość palet, a gdy już ci nie będą potrzebne, oddasz je i nie będziesz się musiał martwić o miejsce do przechowywania pustych palet.

Leave a comment