Skip to content Skip to footer

Po co firmom drukarka kodów kreskowych?

Każda firma, która zajmuje się produkcją, dystrybucją lub sprzedażą towarów/produktów musi mieć drukarkę kodów kreskowych. Oczywiście, wybór konkretnego modelu i typu wcale nie jest taką prostą sprawą. Powinniśmy przed zakupem zwrócić uwagę na wiele czynników. W artykule podpowiemy jak znaleźć odpowiednią drukarkę kodów kreskowych do twojej działalności.

Ile kosztuje drukarka kodów kreskowych?

Zacznijmy od ważnego aspektu dla każdej firmy – cena. Należy pamiętać, że to jest inwestycja na lata, która znacznie ułatwi i poprawi jakość pracy w naszej branży.

Cena zależy przede wszystkim od popularności danego modelu i renomy producenta, który ją stworzył. Oczywiście brane są tu pod uwagę czynniki takie jak: jakość wykonania, technologia wydruku, a także wielkość tej drukarki i jej typ (biurowy, przemysłowy itd). W trakcie zakupów powinniśmy znać dzienną ilość drukowanych etykiet, a przede wszystkim wszelkie wymagania, jakie mamy. Musimy dostosować urządzenie do naszych potrzeb. Dobrej jakości, niewielka drukarka termiczna to koszt 350-850 zł. Cena drukarki termotransferowej sięga 1200-2100 zł.

Co to jest właściwie drukarka kodów kreskowych?

Drukarka kodów kreskowych to podstawowy element, który służy do systemu autonomicznej identyfikacji i drukowania kodów kreskowych, etykiet przewieszek i wielu innych. Można je dołączyć do towarów, produktów i śledzić ich podróż (przesyłka), a także łatwo znaleźć je wtedy na przykład na magazynie czy na stanie sklepu.

Taką etykietą czy kodem kreskowym można oznaczyć praktycznie wszystko, chociaż najczęściej, w firmach są oznaczane elementy takie jak: produkty, towary, przecenione towary, promocyjne towary, majątek, inwentarz, zasoby, palety, przesyłki, kontenery, standy promocyjne, półki sklepowe, miejsca magazynowania, kartony, łatwo psujące się towary, personel, odzież pracowniczą.

Jakie zalety takie urządzenie przyniesie firmie?

Takie drukarki mają zastosowanie w wielu branżach i odnajdą się w wielu miejscach pracy. Są to między innymi: magazyny, placówki ochrony zdrowia, szkoły, laboratoria, biblioteki, hale produkcyjne, sklepy odzieżowe i inne.

Posiadanie takiego urządzenia na własność jest wielkim plusem dla firmy. Oszczędzamy czas i pieniądze – nie potrzebujemy zewnętrznej firmy, która wydrukowałaby nam plakietki dla pracowników, karty dostępu do magazynu, pokoju socjalnego. Dodatkowo, na bieżąco możemy zmieniać ceny i przeceniać swoje produkty, stworzyć specjalne opaski dla pracowników, a nawet drukować pokwitowania, bilety i kupony.

Leave a comment