Skip to content Skip to footer

Po co komu kalendarz książkowy?

Dawniej kalendarz książkowy był jak najbardziej uprawnionym elementem osobistego wyposażenia każdego, szanującego się człowieka na poziomie. Dziś rolę tegoż kalendarza przejął smartfon, który – oprócz funkcji zarządzania czasem użytkownika – może zrobić tysiące innych rzeczy. Czy zatem produkcja i sprzedaż kalendarzy książkowych ma jeszcze sens?

Narzędzie reklamowe

Dziś, w dobie rosnącej roli smartfonów producent kalendarzy książkowych ma raczej nikłe szanse na gospodarcze przeżycie. No chyba, że jest to podmiot związany z konkretną marką, który na dodatek chce ją wypromować. Nic więc dziwnego, że spora część tychże kalendarzy to tak naprawdę pozycje o charakterze promocyjnym i reklamowym.

Ich celem jest reklamowanie konkretnej marki lub też wybranej osoby. Nic więc dziwnego, że są one bardzo często opatrzone mnóstwem cytatów, reklam, grafik reklamowych i różnych rodzajów porad. Bądź co bądź – nie samą reklamą człowiek żyje. Jeśli dany kalendarz ma się sprzedać, to musi on nieść ze sobą jakąkolwiek wartość dodaną.

Ciekawy upominek

Bardzo często producenci kalendarzy książkowych produkują je w limitowanej, ekskluzywnej formie. Dzięki temu mogą one być zaoferowane jako konkretny upominek, który z pewnością spodoba się nawet najbardziej wymagającemu odbiorcy. Może być nim ktoś bliski, prezes firmy lub osoba, która właśnie odchodzi na emeryturę…

Ważne, aby taki kalendarz książkowy odnosił się w pewnym stopniu zarówno do tej osoby, jak i do pełnionych przez nią zadań. Może on mieć – a jakże – formę czysto humorystyczną, aczkolwiek głównie sprawdzą się tu modele biznesowe, które są przeznaczone na różnego rodzaju okazje.

Zmierzch czy renesans?

Każdy producent kalendarzy książkowych wie, że oferowane przezeń pozycje są pod wieloma względami wyjątkowe. I właśnie dlatego nie zastąpi ich żaden smartfon, tablet, ani też inne, inteligentne urządzenie. Mało tego – taki kalendarz to też świetny materiał na prezent, a także funkcjonalna platforma reklamowa.

Podsumowując, kalendarze książkowe jeszcze przez wiele lat będą integralnym elementem wyposażenia przedsiębiorcy. Na ich posiadaniu skorzystają zwłaszcza te osoby, które prowadzą swoje punkty usługowe. Dzięki kalendarzom będzie można łatwo spisać wszystkie zbliżające się wizyty i zaplanować kolejne, zgodnie z obowiązującym w firmie harmonogramem.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Ateko.pl.

Leave a comment