Skip to content Skip to footer

Obrót nieruchomościami gruntowymi

Jeśli planujesz zakup gruntu pod budowę domu i masz wątpliwości jak zacząć szukać i na co zwrócić szczególną uwagę – zgłoś się do nas! Jesteśmy zespołem profesjonalnych doradców obrotu nieruchomościami gruntowymi, którzy znajdą dla Ciebie działkę zgodnie z Twoimi oczekiwaniami.

Obrót nieruchomościami gruntowymi

Jesteśmy grupą profesjonalistów, która od wielu lat zajmuje się wyceną i pozyskiwaniem gruntów różnego rodzaju. Działamy na zlecenie podmiotów inwestujących na rynku nieruchomości (np. deweloperów), jak i osób prywatnych, chcących zakupić idealną działkę pod budowę wymarzonego domu.

Oferowane przez nas Grunty na sprzedaż spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Pozyskujemy grunty zlokalizowane zarówno w otoczeniu gór, lasów i jezior jak również te znajdujące się w pobliżu dużych aglomeracji i punktów handlowo-usługowych, takich jak kina, teatry, galerie handlowe.

Na co zwrócić uwagę kupując działkę?

Grunty na sprzedaż muszą mieć jasną sytuację prawną. Oznacza to, że nie mogą być objęte służebnością czy być przedmiotem długu. Jeśli nie dopilnujemy jej kwestii na początku możemy mieć wiele problemów w przyszłości.

Ważny jest też plan zagospodarowania przestrzennego. Kupując grunt rolny musimy mieć absolutną pewność, że w przyszłości będzie możliwość uzbrojenia go pod działkę budowlaną. Mowa tutaj o podciągnięciu wszystkich mediów czy przygotowaniu utwardzonej drogi dojazdowej.

Rodzaje gruntów na sprzedaż?

Grunty na sprzedaż dobierane są według różnych kryteriów. W zależności od tego czy szukamy działki pod budowę domu czy punkt handlowo-usługowy ważne są różne kwestie: wielkość działki, jej położenie, kąt nachylenia oraz bliskość do wielu punktów: kościołów, obiektów sportowych, banków czy szkół.

Nie bez znaczenia jest też fakt, że inne są grunty na sprzedaż dla inwestorów indywidualnych, a inne dla inwestorów inwestycyjnych np. deweloperów, którzy budują całe osiedle domów jednorodzinnych lub wielorodzinnych. Każda grupa klientów ma swoje oczekiwania i preferencje.

Leave a comment