Skip to content Skip to footer

Problem z nieruchomością – gdzie szukać pomocy?

Posiadanie nieruchomości to nie tylko prawo, ale również czasami kłopoty, które trzeba na bieżąco rozwiązywać. Jak poradzić sobie z problemami dotyczącymi nieruchomości. Kiedy udać się do notariusza, a kiedy pomoże kancelaria adwokacka?

W czym pomoże kancelaria adwokacka w Katowicach?

Życie to ciągły rozwój. Na komfort życia w bardzo dużym stopniu wpływają nieruchomości, które posiadamy, a raczej prawa, którymi dysponujemy. Obrót nieruchomościami jest skomplikowany i osoby, które nie zajmują się tym na co dzień mają duże problemy w poruszaniu się w przepisach. Kiedy warto szukać pomocy kancelarii adwokackiej w Katowicach?

Jednym z częstszych problemów, jakie spotykają właścicieli nieruchomości jest dziedziczenie, podział nieruchomości, czy zniesienie współwłasności. Spory wynikające z obowiązku spłaty współwłaściciela bywają zażarte i trudne do rozwiązania. Pomoc kancelarii adwokackiej może w znaczącym stopniu rozwiązać zaistniałe spory.

Kancelaria adwokacka w Katowicach pomoże również zawrzeć korzystną umowę zakupu nieruchomości. Negocjowanie umów oraz ich opiniowanie na pewno pomoże kupującemu podpisać korzystna umowę zakupu nieruchomości.

Pomocy kancelarii adwokackiej w Katowicach często wymagają sytuacje, w których najemca zalega z płatnościami. Pomoc w eksmisji niechcianego lokatora, czy sprawa o zapłatę zobowiązań to również domena kancelarii adwokackiej w Katowicach.

Umowa tylko u notariusza

Zawarcie umowy kupna-sprzedaży nieruchomości może być przeprowadzone tylko umową przyrzeczoną, czyli inaczej umową sporządzoną przez notariusza. Umowa, która zostanie sporządzona bez notariusza nie ma mocy prawnej. Notariusz ma obowiązek umowę zakupu przesłać do sądu wieczystoksięgowego i dopiero po wpisaniu kupującego do księgi wieczystej staje się on właścicielem nieruchomości.

Będąc właścicielem nieruchomości i nosząc się z zamiarem jej wynajęcia również warto skorzystać z pomocy notariusza. Umowa najmu okazjonalnego, podpisana w kancelarii notarialnej ma zupełnie inne konsekwencje niż umowa najmu sporządzona bez udziału notariusza.

Posiadanie nieruchomości często wiąże się z problemami, których samodzielne rozwiązanie przerasta umiejętności wielu właścicieli. Pomoc specjalistów zajmujących się prawem cywilnym ze specjalizacją nieruchomości często jest konieczna. Skutki źle podpisanych umów, niedopilnowania służebności, czy podziału majątku mogą być bardzo dotkliwe. Dużo korzystniej jest skorzystać z pomocy kancelarii adwokackiej, czy notariusza niż samodzielnie borykać się z konsekwencjami złych decyzji. Szczególnie, że konsekwencje mogą być na długie lata.

Leave a comment