Prowadzenie biznesu powinno być nastawione na osiąganie zysków. Nic więc dziwnego, że przedsiębiorcy chcą jak najbardziej obniżać koszty. Jednym ze sposobów na osiągnięcie niskich wydatków jest skorzystanie z produkcji prowadzonej w innym kraju o niższych kosztach działalności. W wielu wypadkach nawet opłaty wwozowe nie zwiększą kwot zakupu na tyle by przestało być to opłacalne. Jakie modele biznesowe z powodzeniem skorzystają z możliwości zakupu produktów poza granicami? Czy w każdym wypadku konieczne będzie przepakowywanie produktów w Polsce? Dlaczego import towarów z Azji jest opłacalny?
Modele biznesowe importu towarów lub takie, w których konieczne jest przepakowywanie towarów
Osiąganie zysków jest zawsze nadrzędnym celem przedsiębiorstwa. Import towarów z Azji może być doskonałym modelem biznesowym, który pozwoli odnieść sukces na rynku. Konieczne jest jednak uważne śledzenie trendów oraz dużo szczęścia przy wyborze ostatecznie sprzedawanych produktów. W wielu przypadkach jednak osoba importująca ma analogiczną ofertę jak portale sprzedażowe z Azji. Dużą przewagą jest jednak oferowanie szybszej dostawy. Alternatywnym pomysłem na biznes jest prowadzenie przepakowywania produktów wysyłanych z azjatyckich portali sprzedażowych. Nadawany jest jeden kontener sprzedażowy, zaś przedsiębiorstwo przeprowadza Przepakowywanie towarów i nadaje je do właściciela przy pomocy lokalnej poczty. To tańsze oraz wygodniejsze zarówno dla wysyłających, jak i ich klientów.
Kiedy przepakowywanie produktów nie jest konieczne?
W wielu przypadkach towary importowane są zapakowane w sposób, który nie odbiega od europejskich standardów. Wtedy przepakowywanie nie jest konieczne – czasem wystarczy nadanie kodu EAN i naklejenie kodu paskowego lub specjalnej informacji w języku polskim. Zdarza się również, że opakowanie jest w doskonałym stanie, konieczne jest jednak jego otworzenie i dołączenie instrukcji.
Opłacalność importu towarów z Azji do Polski – przyczyny
Import towarów z krajów azjatyckich jest opłacalny, ponieważ jest tam tańsza siła robocza – mogą zatem obniżać cenę produktu. Co więcej producenci specjalizują się w konkretnych rodzajach towarów. Dzięki temu niższym kosztem są w stanie zaproponować produkt o wyższym poziomie zaawansowania niż krajowi dostarczyciele. Sprawia to, że azjatyckie produkty są bardzo konkurencyjne na światowych rynkach.