Skip to content Skip to footer

Przepakowywanie towarów – w jakich modelach biznesowych jest konieczne?

Prowadzenie biznesu powinno być nastawione na osiąganie zysków. Nic więc dziwnego, że przedsiębiorcy chcą jak najbardziej obniżać koszty. Jednym ze sposobów na osiągnięcie niskich wydatków jest skorzystanie z produkcji prowadzonej w innym kraju o niższych kosztach działalności. W wielu wypadkach nawet opłaty wwozowe nie zwiększą kwot zakupu na tyle by przestało być to opłacalne. Jakie modele biznesowe z powodzeniem skorzystają z możliwości zakupu produktów poza granicami? Czy w każdym wypadku konieczne będzie przepakowywanie produktów w Polsce? Dlaczego import towarów z Azji jest opłacalny?

Modele biznesowe importu towarów lub takie, w których konieczne jest przepakowywanie towarów

Osiąganie zysków jest zawsze nadrzędnym celem przedsiębiorstwa. Import towarów z Azji może być doskonałym modelem biznesowym, który pozwoli odnieść sukces na rynku. Konieczne jest jednak uważne śledzenie trendów oraz dużo szczęścia przy wyborze ostatecznie sprzedawanych produktów. W wielu przypadkach jednak osoba importująca ma analogiczną ofertę jak portale sprzedażowe z Azji. Dużą przewagą jest jednak oferowanie szybszej dostawy. Alternatywnym pomysłem na biznes jest prowadzenie przepakowywania produktów wysyłanych z azjatyckich portali sprzedażowych. Nadawany jest jeden kontener sprzedażowy, zaś przedsiębiorstwo przeprowadza Przepakowywanie towarów i nadaje je do właściciela przy pomocy lokalnej poczty. To tańsze oraz wygodniejsze zarówno dla wysyłających, jak i ich klientów.

Kiedy przepakowywanie produktów nie jest konieczne?

W wielu przypadkach towary importowane są zapakowane w sposób, który nie odbiega od europejskich standardów. Wtedy przepakowywanie nie jest konieczne – czasem wystarczy nadanie kodu EAN i naklejenie kodu paskowego lub specjalnej informacji w języku polskim. Zdarza się również, że opakowanie jest w doskonałym stanie, konieczne jest jednak jego otworzenie i dołączenie instrukcji.

Opłacalność importu towarów z Azji do Polski – przyczyny

Import towarów z krajów azjatyckich jest opłacalny, ponieważ jest tam tańsza siła robocza – mogą zatem obniżać cenę produktu. Co więcej producenci specjalizują się w konkretnych rodzajach towarów. Dzięki temu niższym kosztem są w stanie zaproponować produkt o wyższym poziomie zaawansowania niż krajowi dostarczyciele. Sprawia to, że azjatyckie produkty są bardzo konkurencyjne na światowych rynkach.

Leave a comment