Skip to content Skip to footer

Zastosowania folii bąbelkowej

Chyba nie ma osoby, która potrafiłaby się oprzeć kuszącemu kawałkowi folii bąbelkowej. Folia pęcherzykowa znana jest od lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku i przyprawiła wiele radości ogromnej liczbie ludzi. Zgniatanie pęcherzyków powietrza uwięzionych w foliowych komorach to doskonały sposób na przegonienie stresu i zapomnienie o problemach. Producent folii bąbelkowej zapewnia, że to jeden z najważniejszych wynalazków stulecia. Jakie są jeszcze jej zastosowania?

Pakowanie przedmiotów

Folia pęcherzykowa chyba najczęściej stosowana jest jako zabezpieczenie przy pakowaniu różnego rodzaju przedmiotów i przesyłek. Dzięki solidnej warstwie folii bąbelkowej nawet najdelikatniejsze przedmioty nie ulegną uszkodzeniu mechanicznemu. Folia ma doskonałe właściwości izolacyjne i amortyzacyjne, dzięki czemu nic, co jest w nią owinięte, nie ulegnie uszkodzeniu.

Funkcja izolacyjna

Folia bąbelkowa wykazuje doskonałe właściwości izolacyjne. Można w nią owinąć gorące posiłki i mieć pewność, że utrzymają temperaturę przez dłuższy czas. Mało tego, producent folii bąbelkowej zapewnia, że jej grubsza warstwa pozwala utrzymać niską temperaturę schłodzonych przedmiotów. Właściwości izolacyjne folii można także wykorzystać we własnym mieszkaniu. Jej pojedyncza warstwa świetnie uchroni nieszczelne okna i zabezpieczy wnętrze przed zimowym chłodem.

Folia bąbelkowa w ogrodnictwie

Folia pęcherzykowa w ogrodnictwie pełni bardzo ważną rolę. Świetnie chroni rośliny i sadzonki przez przenikliwym zimnem, zwłaszcza w okresie zimowym. Wystarczy owinąć donice bądź krzewy grubą warstwą folii, by mieć pewność, że nie zaszkodzi im nawet siarczysty mróz.

Folie pęcherzykowa na biwaku

Producent folii bąbelkowej zapewnia, że doskonale sprawdzi się ona także… na biwaku. Nie trzeba zabierać ze sobą kosztownych karimat, skoro wystarczy pod śpiworem rozłożyć warstwę folii. Uchroni ona przed chłodem ciągnącym od ziemi oraz zapewnia komfort i wygodę.

Podsumowując, folia bąbelkowa ma wiele zastosowań. Niektóre z nich – jak pakowanie przesyłek – są bardzo popularne, inne mniej. Z pewnością jednak nie można jej odmówić przydatności. Dlatego zawsze warto mieć ją pod ręką – w końcu nigdy nie wiadomo, kiedy może się przydać.

Leave a comment