Skip to content Skip to footer

Specjalizacja w Google Partners – z czym się to wiąże?

Google partners to coraz bardziej popularna opcja dla wszystkich firm agencyjnych zajmujących się marketingiem internetowym. Jako partner (czy to zwykły, czy Partner Premium) otrzymujemy wiele korzyści. Wiąże się to również z kilkoma warunkami, które trzeba spełnić. Szczególnie warto zainteresować się specjalizacjami i tym, co za nimi się kryje.

Dobrze się w czymś specjalizować

Po otrzymaniu statusu Partnera lub Partnera Premium mamy dostęp do wielu różnych bonusów i udogodnień. Ciekawą kwestią jest otrzymanie specjalizacji. Są to oznaczenia, pokazujące szczególny rodzaj kwalifikacji danej agecji (jeśli chodzi o posługiwanie się Google Ads). Jest to rodzaj ikonki dodawanej do ikony Partnera Google i Partnera Google Premium. Tymi specjalizacjami są: reklama w sieci wyszukiwania, reklama mobilna, reklama wideo, reklama w sieci reklamowej i reklama w Zakupach Google.

Specjalizację można stracić

Specjalizacja uzyskiwana jako Partner oraz partner premium nie jest dożywotnia. Ma ona swój określony stan, który należy obserwować i aktualizować. Aby go sprawdzić należy wyświetlić szczegóły specjalizacji w „Stanie statusu” w programie Google Partners.

Wyszczególnia się trzy stany specjalizacji: Brak, Zdobyty, Zagrożony. Ich nazwy są dosyć intuicyjne. W pierwszym stanie po prostu nie spełniamy wymagań. Możemy rozwijać się w tych aspektach, aby w końcu ją zdobyć i uzyskać drugi status. Ciekawe jest „zagrożenie”. Pojawia się, gdy mieliśmy specjalizację, ale przestajemy spełniać jej wymagania. Dlatego ogromnie ważne jest wyświetlanie wszelkich powiadomień otrzymywanych od Google Partners. Dzięki nim możemy zapobiec utracie specjalizacji, szybko reagując i korygując błędy. Program daje nam czas na spełnienie kolejnych wymagań (które swoją drogą są dosyć często zmieniane).

Gdzie sprawdzić specjalizację?

Specjalizację i jej rodzaj można sprawdzić na dużym logo, które otrzymuje każdy Partner i Partner Premium. Na stronach internetowych można ją zobaczyć najeżdżając kursorem w prawy górny róg logo. W materiałach drukowanych, które zamieszcza się w folderach promocyjnych i wizytówka, adnotacje te umieszczone są pod logo jako ikona z tekstem. Dzięki tym wizualizacjom klient może w prosty sposób sprawdzić, w czym dana agencja się specjalizuje.

Leave a comment