Skip to content Skip to footer

Szlachetna pasja

Numizmatyka staje się coraz popularniejszą pasją co pokazuje nie tylko bujny rozwój Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego, ale też wzrosty na rynku obrotu monetami. Dlaczego warto inwestować w monety i jaki jest najkorzystniejszy sklep numizmatyczny warszawa dowiecie się z poniższego artykułu.

Dlaczego warto inwestować w monety?

Do niedawna najlepszą formą inwestowania były akcje oraz obrót depozytami bankowymi. Obecnie w dobie szalejącej epidemii grożącej rynkowi akcji, inflacją oraz niskimi stopami procentowymi te sposoby na pomnażanie i lokatę kapitału zawodzą. Sposobem na bezpieczne ulokowanie wartości majątku może więc być obrót monetami – złotymi i srebrnymi. Ważne by były to monety z odpowiednich serii i roczników oraz z odpowiednią próbą kruszcu.

Numizmatyka warszawa

Warszawa to centrum polskiej numizmatyki. Ma tu siedzibę Polskie Towarzystwo Numizmatyczne, działa też wiele klubów, centrów oraz sklepów numizmatycznych. Niestety wiele z nich sprzedaje monety po cenach wyższych niż rynkowe co przekłada się na straty wśród kolekcjonerów, poczucie krzywdy i niechęć do inwestowania. Mimo częstych interwencji, na rynku wciąż pojawiają się nieuczciwe podmioty i trudno sprawić by chęć wzbogacenia się opuściła niektórych właścicieli takich placówek obracających numizmatami i sztabkami cennych kruszców. Pozostaje więc szukać sklepu zaufanego oferującego korzystne, uczciwe ceny i z szeroko dostępną ofertą.

Uczciwy sklep numizmatyczny warszawa

Numizmatyka warszawa może poszczycić się kilkoma uczciwymi sklepami numizmatycznymi oferującymi korzystny stosunek jakości monet do ceny. Wśród nich jest coinart sklep zajmujący się nie tylko skupem i sprzedażą monet, ale też prowadzący obrót cennymi kruszcami w innych formach jak sztabki czy złom złota. Coinart ma zarówno sklep stacjonarny jak i witrynę internetową, zakupy robić można w obu formach. Sklep oferuje wiele cennych monet i numizmatów z interesujących roczników i serii. Znajdziemy tam takie klasyki jak złote pięciorublówki z okresu carskiej Rosji, amerykańskie złote dolary z różnych serii i roczników, złote dukaty, franki i nasze rodzime monety okolicznościowe. Wybór jest więc duży a ceny zachęcające warto więc porównać różne oferty i rozpocząć swoją przygodę z numizmatyką.

Leave a comment