Skip to content Skip to footer

Windykacja Włochy – co musisz o niej wiedzieć?

Czasami każdy z nas musi skorzystać z usług windykatora. Zazwyczaj towarzyszy temu dużo negatywnych emocji, bo boimy się, że nie odzyskamy naszych pieniędzy. Z tego powodu windykacja należności we Włoszech kojarzy się z czymś negatywnym. Do stresu związanego z chęcią odzyskania należności dochodzi jeszcze stres związany z dużą odległością. Co musisz wiedzieć o windykacji we Włoszech, by przestać się jej bać?

Windykacja Włochy – postępowanie pozasądowe

Windykacja należności we włoszech jest rodzajem postępowania pozasądowego. Powinno się ją przeprowadzać jeszcze zanim sprawa trafi na wokandę. To szansa na załatwienia wszystkiego polubownie. Może się okazać, że dłużnik na tym etapie już zdecyduje się jednak na zwrot należności. Oczywiście jest to najlepsza możliwa sytuacja, bo wtedy całą sprawę można zakończyć bardzo szybko. Windykacja we Włoszech słynie ze swojej skuteczności, więc odzyskanie długu pozasądowe jest jak najbardziej realne. Jeśli jednak się nie uda, to można też skorzystać z drogi sądowej. Często jednak dłużnik ustala termin spłat z windykatorem i wywiązuje się z nich. Dzięki temu sprawa może szybko dotrzeć do szczęśliwego finału.

Windykacja Włochy – postępowanie sądowe

To drugi etap postępowania. Jeśli nie udało się dojść do porozumienia poza sądem, to niezbędne jest jego włączenie się w proces odzyskiwania długu. Jest kilka procedur, które umożliwiają odzyskanie pieniędzy. Najważniejsze z nich to: Włoski nakaz zapłaty, Procedura Europejskiego Nakazu Zapłaty oraz Procedura Zwykła. To, który tok postępowania jest podejmowany, zależy od osoby, która wnosi pozew oraz od zachowania osoby pozwanej. W każdym wypadku sąd może nakazać zwrot należności oraz termin spłaty. Może on też rozłożyć dług na raty lub transze.

Wszystko z adwokatem

Windykacja we Włoszech działa bardzo sprawnie. Ważne jest jednak, by na każdym jej etapie ściśle współpracować z adwokatem, który doskonale zna się na włoskim prawie. Można skorzystać z usług prawnika, który mówi po polsku lub po prostu wynająć tłumacza. Najważniejsze jest jednak, by adwokat ten był specjalistą od prawa międzynarodowego i czuł się w tych przepisach jak ryba w wodzie. Taki fachowiec pomoże i doradzi, co zrobić by szybko i sprawnie odzyskać należny dług – to wszystko bez nerwów i niepotrzebnych negatywnych emocji.

Leave a comment