Skip to content Skip to footer

O czym pamiętać podczas pisania CV po angielsku?

CV po angielsku nie powinno być zbyt długie. Jednocześnie należy przestawić w nim wszelkie informacje, które sprawią, że to właśnie nasza osoba zainteresuje rekruterów. Wiadomym jest, że poprawność językowa oraz gramatyczna stanowi tutaj podstawę. Należy jednak wykazać się również kreatywnością oraz ciekawym pomysłem na to, aby przedstawić swoją kandydaturę.

Spis umiejętności

Tworząc CV po angielsku należy dokładnie zastanowić się, jakie informacje powinny znaleźć się w spisie umiejętności. Oczywiście powinny być one wymienione od myślników – możemy mieć pewność, że osoby odpowiedzialne za rekrutację się z nimi zapoznają. Nie należy się rozpisywać, ponieważ tutaj liczą się przede wszystkim konkrety.

Jeśli jesteś w trakcie pisania CV po angielsku, to wpisz w nim konkretne umiejętności, które mogą przydać się podczas pełnienia obowiązków zawodowych na danym stanowisku. Unikaj ogólników, ponieważ są one wykorzystywane przez ogromną liczbę osób. Najlepiej operować nazwami programów, czy też narzędzi. Każda umiejętność musi zostać przedstawiona krótko, a jednocześnie szczegółowo.

Zainteresowania

Potencjalnego pracodawcę raczej nie interesuje to, że w wolnym czasie chodzimy na fitness, czy też łowimy ryby. Rozpisywanie się w tej sekcji jest kompletnie bez sensu. Jeśli nie mamy nic ciekawego do przekazania, to lepiej zrezygnować jest z sekcji „Hobby”. Nie każdy wie, w jaki sposób stworzyć dobre CV w języku angielskim. Jeśli masz wątpliwości, czy poradzisz sobie z tym zadaniem, to skorzystaj z pomocy bardziej doświadczonej osoby.

Zainteresowania powinny być powiązane z branżą, w której chcemy pracować. Dzięki temu pracodawca może mieć pewność, że jest to nie tylko nasz zawód, ale również pasja. Nie należy kłamać, gdyż istnieje duże prawdopodobieństwo, że osoby rekrutujące będą chciały zweryfikować wpisane przez nas informacje.

Wykształcenie

Większość osób umieszcza sekcję „Wykształcenie” na samym początku. Okazuje się, że jest to błędem. Pod danymi osobowymi warto jest umieścić doświadczenie, ponieważ dla wielu pracodawców to właśnie ono jest najważniejsze. Wiadomym jest, że w cv po angielsku należy umieścić te prace, które są powiązane ze stanowiskiem, o które się ubiegamy. Jeśli chcemy pracować w branży budowlanej, to praca, jako kasjer nie będzie brana pod uwagę.

Wiadomym jest, że osoby, które nie posiadają zbyt dużego doświadczenia mogą wskazać wszystkie obejmowane przez siebie posady. Pozostawienie wolnego miejsca działa na naszą niekorzyść. Dobrze jest również stworzyć spis kursów i szkoleń.

Leave a comment