Skip to content Skip to footer

Wirusy komputerowe

Wirusy na Facebooku wstępują dość często, dlatego warto zadbać o to, aby ich unikać. Jeśli już się pojawią, trzeba poznać kroki, które należy podjąć, aby się ich pozbyć. Jak usunąć wirusa z Fb? Czy jest to łatwym zadaniem?

Nie klikaj

Pierwsza i najważniejsza kwestia – nie klikaj w podejrzane linki i strony. Niepotrzebne klikanie w dziwne treści prowadzi do wirusów, które zagrażają własnemu kontu w portalach społecznościowych. Jeśli nie masz pewności, że udostępniane linki są w pełni bezpieczne – zrezygnuj z ich oglądania. Czasami ciekawość to pierwszy stopień do piekła.

Zagrożenia w sieci, czyli Facebook i wirusy

Złośliwe aplikacje i oszustwa wykorzystywane do kradzieży danych są znane pod nazwą wirusów Facebooka. Takie wirusy często atakują użytkowników na całym świecie, dlatego trzeba być ostrożnym. Zapomnijmy o otwieraniu podejrzanych treści i linków video, otrzymywanych na Messengerze. Co jeszcze można zrobić, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusów?

Jak usunąć wirusa z Fb?

Najlepszym sposobem jest unikanie niewygodnych linków i ich zignorowanie. Jeśli czekamy na wiadomość od znajomego, zapytajmy czy wysyłał nam dany odnośnik. Warto także unikać wchodzenia w każdą grę, która nas zainteresuje. Jednak czasami nawet to nie chroni nas przed atakiem wirusa w sieci. Jeśli już zaistnieje, trzeba jak najszybciej zmienić swoje hasło na Facebooku, aby uniknąć dodatkowych nieprzyjemności. Kolejnym krokiem jest także kontakt ze wszystkimi znajomymi – trzeba ich ostrzec, że nasze konto uległo zhakowaniu. Na końcu warto ściągnąć Reimage, przeprowadzić aktualizację i pełny skan systemu, aby zyskać pewność, że wirusy zostały całkowicie usunięte. Czasami pomocne może okazać się skontaktowanie z obsługą Facebooka i wyjaśnienia im swojego problemu. To pozwoli na uzyskanie pomocy i porady, jak unikać wirusów w przyszłości.

Wirusy komputerowe są zmorą każdego użytkownika. Warto zatem wiedzieć, jak postępować, gdy się pojawią – czyli Facebook i wirusy są niebezpieczne, o czym warto pamiętać. Najłatwiejszą drogą do zawirusowania konta na Facebooku jest klikanie we wszystkie treści i linki, które są niekoniecznie bezpieczne. Dlatego unikajmy takich działań, zlekceważmy wiadomości od nieznanych osób i ostrzeżmy znajomych przed krążącymi przestępcami w sieci. Lepiej zapobiegać niż walczyć z wirusami, które mogą wyrządzić wiele szkód na naszym koncie.

Leave a comment