Skip to content Skip to footer

Wybierz pewność – biuro księgowe w Katowicach

Duże przedsiębiorstwa zatrudniają własne księgowe, te małe zazwyczaj decydują się na zlecenie usług księgowych na zewnątrz. Mnogość opcji zazwyczaj rozpatrywana jest wyłącznie pod kątem finansowych, jednak czy wirtualny księgowy rozliczy firmę lepiej niż biuro księgowe w Katowicach? Zdecydowanie nie!

5 powodów dla których powinieneś wybrać biuro księgowe w Katowicach

Powód pierwszy – pamiętaj, o odpowiedzialności

Jeśli nie jesteś wytrawnym księgowym powierz swoje sprawy ekspertowi z krwi i kości, a tym samym takiemu, z którym możesz spokojnie porozmawiać i przeanalizować dokładnie to, co chcesz. Wirtualne biura nie dają takiej możliwości. Ponadto – w odróżnieniu od biura księgowego w Katowicach – nie reprezentują podatnika przed urzędem, a skala popełnianych błędów przez wirtualnych księgowych jest porażająca.

Powód drugi – sprecyzowane informacje

Prawo podatkowe to jedno z najbardziej zmiennych i niestabilnych. Co rusz wprowadza się nowele, wykreśla jedne zapisy i zastępuje je innymi. Księgowy ze stacjonarnego biura na bieżąco będzie Cię informował o zmianach, które dotyczą bezpośrednio Twojej działalności. Tym samym nie będziesz zarzucany informacjami, z których trudno będzie Ci wyłonić naprawdę to, co dotyczy Ciebie.

Powód trzeci – bezpieczny i ubezpieczony

Wirtualne biura, lub co gorsza znajome, które dorabiają sobie księgowością ( a nie są księgowymi lub dawno przestały nimi być) nie biorą żadnej odpowiedzialności za poprawne wypełnienie dokumentacji i zrobienie rachuby. Efektem tego jest to, że w przypadku popełniania jakiegokolwiek błędu fiskus zapuka do naszych drzwi, a my będziemy musieli stawić czoła tej sytuacji i kosztom kary. W przypadku licencjonowanego biura rachunkowego sytuacja jest zgoła inna – ubezpieczenie i wysokie kompetencje księgowych sprawia, że biuro reprezentuje podatnika przed fiskusem, a za popełnione błędy płaci z ubezpieczenia.

Powód czwarty – dodatkowe możliwości

Biuro księgowe w Katowicach z licencją i ugruntowaną pozycją na rynku to wartości dodane na wielu obszarach. Dzięki własnemu księgowemu, który zna historię i możliwości firmy, przedsiębiorca może wystartować w dodatkowych projektach i uzyskać dotacje unijne.

Powód piąty – sprawy poważne są dla ekspertów

Zastanówcie się, czy powierzylibyście operację serca studentowi pierwszego roku medycyny? No właśnie! Podobnie jest z finansami, które są zbyt poważną sprawą, by oddawać je w mało fachowe i niepewne lub nieznane ręce.

Leave a comment