Skip to content Skip to footer

Wyświetlacze szerokoformatowe- rozwiązania dla różnych gałęzi przemysłu

Szerokoformatowe wyświetlacze tft LCD to wygodna i praktyczna propozycja dla rozwiązań przemysłowych. Pozwalają uzyskać więcej miejsca na ekranie, co może się okazać kluczowe w przypadku wizualizacji danych czy pracy z konkretną maszyną lub urządzeniem. Po prostu na ekranie dzięki temu można zmieścić znacznie więcej treści, co sprawia, że obsługa aplikacji przemysłowych jest szybsza i bardziej komfortowa. Jakimi jeszcze cechami powinny odznaczać się takie wyświetlacze?

Parametry techniczne związane z proporcjami, wielkości i jasnością

Mimo szerokiego ekranu, czyli proporcji 16:4, umożliwiających wygodną pracę, sam wyświetlacz tft LCD do użytku przemysłowego nie musi być dużych wymiarów. Producenci proponują na przykład ekran o przekątnej 6.2 cala co sprawdzi się idealnie przy tworzeniu panelu sterowania w maszynach czy urządzeniach. Dzięki proporcjom nie traci się jakości obrazu, mimo niewielkich rozmiarów samego wyświetlacza.

Kolejny bardzo ważny aspekt, szczególnie znaczący w warunkach przemysłowych, to odpowiednia jasność, na poziomie co najmniej 1000 cd/m². Wysoka jasność obrazu to cecha szczególnie ważna, kiedy wyświetlacze tft LCD są używane na zewnątrz. Ostre słońce nie spowoduje zmniejszonej widoczności dzięki rozwiązaniu high brightness.

Bezawaryjna praca w przemysłowym zakresie temperatur

Wyświetlacze tft LCD do użytku przemysłowego, również te szerokoformatowe, są używane w warunkach znacznie podwyższonej lub obniżonej temperatury. Nie chodzi tylko o zastosowanie zewnętrzne, ale także możliwość bezawaryjnej pracy w określonej gałęzi przemysłu, gdzie podczas codziennej pracy temperatura może spadać do -30 stopni Celsjusza.

Górna granica temperatury dobrego wyświetlacza tft LCD przeznaczonego dla przemysłu, bez względu na jego format to około 80 stopni Celsjusza. Producenci renomowanych wyświetlaczy gwarantują, że nawet w takich warunkach ich produkty są w stanie pracować stabilnie przez długi czas.

Technologia Local Dimming, czyli energooszczędność

Przy zakupie wyświetlaczy tft LCD dla przemysłu, warto zwrócić także uwagę na udogodnienie, jakim jest technologia, pozwalająca na strefowe wygaszanie poszczególnych części ekranu, jeżeli akurat ta część nie jest używana do ukazywania danych.

Po pierwsze takie rozwiązanie pozwala otrzymać duży kontrast oraz znacznie głębszą czerń, ale również przyczynia się do oszczędzania energii, co w warunkach przemysłowych ma ogromne znaczenie zarówno na dużą, jak i mniejszą skalę, jak w przypadku wyświetlacza z zastosowaniem omawianej technologii.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na unisystem.pl