Skip to content Skip to footer

Wyższość europalety plastikowej nad drewnianą

Dzisiaj już pomału palety plastikowe zastępują palety drewniane. Są ich idealną alternatywą z wielu powodów. Przede wszystkim są to produkty idealnie dopasowane do potrzeb wielu gałęzi produkcji i mają bardzo dużo zalet. Największa z nich to taka, że są one proekologiczne, najczęściej wykonywane z materiałów odzyskanych, same także w końcu mogą być poddane recyklingowi.

Zalety palet plastikowych

Producent palet plastikowych wykorzystuje jak najnowocześniejsze technologie w produkcji tych produktów. Ponadto europalety plastikowe są wykonane z jak najlepszych materiałów, w dużej mierze odzyskanych z produktów poddanych wcześniej recyklingowi. Palety plastikowe mają wiele zalet, są lekkie, kompatybilne ze sobą, łatwo jest utrzymać je w czystości, są wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne oraz na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Europalety plastikowe są w ciągłym obiegu, nigdy nie trzeba ich naprawiać, z tego też powodu generują one dla przedsiębiorstwa duże oszczędności.

Gdzie są wykorzystywane?

Dzisiaj europalety plastikowe wykorzystywane są w wielu gałęziach przemysłu i to w bardzo różnorodnych miejscach. Producent palet tego typu zapewnia o ich odpowiednich certyfikatach i dlatego też wykorzystywane są one nie tylko w branży spożywczej, ale i wszędzie tam, gdzie trzeba zachować wysoki stopień sterylności danych opakowań. Dlatego też można je spotkać w przemyśle farmakologicznym, medycznym czy też kosmetycznym. Na ich zaletach poznali się też przedsiębiorcy branży motoryzacyjnej, budowlanej, chemicznej i w ogóle każdej innej, w której do transportu potrzebne są europalety.

Dedykowane

Producent palet wykonanych z tworzyw sztucznych realizuje produkcję palet dedykowanych do konkretnych gałęzi przemysłu. Dba o zachowanie wszelkich norm bezpieczeństwa i dlatego, jeszcze w trakcie produkcji są one poddawane różnym testom sprawdzającym ich wytrzymałość. Palety, które docelowo dotrą do swojego odbiorcy, mają stu procentową gwarancję swojej trwałości i wytrzymałości na różnego rodzaju ciężary.

Wykonane są więc z plastiku, a jednak mocne, trwałe i długowieczne.

Koszt ich zakupu jest znacznie wyższy, aniżeli koszt zakupu palet drewnianych. Jednak ich eksploatacja oraz trwałość, gwarantują szybki zwrot danej nadpłaty.

Leave a comment