Skip to content Skip to footer

Blogowanie i dochód pasywny – dlaczego warto uprawiać skuteczny marketing strony?

Blogowanie stało się w ostatnich latach niezwykle popularne, a wiele osób tworzy blogi, by zarabiać spore pieniądze, co możliwe jest na nich na wiele sposobów. Kiedy chce się prowadzić blog marketing jest jednak koniecznością, gdyż to od niego zależy, czy bloger odniesie upragniony sukces i rozwinie pełnowymiarowy biznes.

Jak można zarabiać na blogowaniu?

Blogowanie daje wiele okazji do zarabiania, a głównym źródłem dochodu blogerów jest najczęściej marketing afiliacyjny, który często polega na wstawianiu do artykułów linków prowadzących między innymi do sklepów internetowych. Kiedy czytelnik bloga użyje takiego linku i kupi produkt, do którego on prowadzi, bloger otrzymuje prowizję od sprzedaży.

Dla prowadzących taki marketing blog jest potężnym narzędziem do osiągania dochodu pasywnego, jednak zanim się go zbuduje, trzeba wypełnić go wartościowymi treściami, a do tego zadbać o jego widoczność w sieci.

Jak można przeprowadzić marketing bloga?

W przypadku strony, jaką jest blog marketing może być przeprowadzony na wiele sposobów, jednak najszybszą drogą pozyskania czytelników jest po prostu skorzystanie z mediów społecznościowych, a największymi sprzymierzeńcami blogera są Pinterest, Twitter i Facebook.

Działania na tych portalach są jednak często czasochłonne, dlatego też w marketingu bloga warto wykorzystać narzędzia do zarządzania mediami społecznościowymi, w tym te służące planowaniu postów i dokonywaniu analityki.

Do podstawowych narzędzi blogera należy też Google Analytics, a dobrze jest także nauczyć się wykorzystywać inną darmową pomoc, jaką jest Google Tag Manager, który pozwala w łatwy w sposób wstrzyknąć w stronę internetową tagi, czyli fragmenty kodu ułatwiające pracę z narzędziami analitycznymi, umożliwiające też skuteczny marketing afiliacyjny, w tym zarówno samo jego uprawianie, jak i analitykę działań.

Każdy bloger powinien opanować też podstawowe zasady SEO, czyli pozyskiwania organicznego ruchu z przeglądarki internetowej, dzięki czemu strona naturalnie awansuje w hierarchii wyników wyszukiwania. Proces ten jednak trwa miesiącami i dlatego większość blogerów na początkowym etapie istnienia bloga koncentruje się na jego promocji w mediach społecznościowych, która najczęściej daje wręcz natychmiastowy efekt, a do tego pozwala na skuteczną komunikację ze swoimi czytelnikami i uzyskanie od nich cennych informacji zwrotnych.

Leave a comment